ATLAS.SK: Štvrtok, 17.8.2017
meniny má Milica
   

Vitamíny, o ktoré by mal dbať každý muž (kvôli erekcii aj očiam)

8.5.2017 | Zdravie

My muži si o zdravom stravovaní a vitamínoch často myslíme, že to je čisto ženská záležitosť. A preto umierame mladší. Dajte svojmu telu základy, ktoré z vás možno nespravia hneď supermana, ale minimálne zdravého a vitálneho človeka.

Vitamín K

V jeho prospech hovorí jediné. Je to vitamín, ktorý sa podieľa na správnej funkcii našej ťažko skúšanej pečene. Treba k tomu ešte niečo dodávať? Akurát len to, že ho nájdete v šaláte, brokolici, fazuli, či olivovom oleji.

Vitamín C a zinok
Ten prvý menovaný je základom. Je to veľmi silný antioxidant a dokáže preventívne bojovať proti rôznym rakovinovým zhlukom vo vašom tele. V kombinácii so zinkom je priam stvorený na ochranu prostaty. Tá je nielen zdrojom výkonu, ale muži, ktorí trpia nedostatkom vitamínov sú náchylní na jej rakovinové premeny. Preto si doprajte vitamíny. Okrem toho je dobré konzumovať céčko s postupným uvoľňovaním okolo 1000 miligramov denne. Odolnosť imunitného systému sa zvýši.

Koenzým Q10
Je to palivo pre náš organizmus. Stačí povedať, že táto zložka je prakticky zdrojom na tvorbu energie vo všetkých bunkách tela. Ubúda pri záťaži, alebo chorobe a jeho nedostatok sa prejavuje únavou. Zabudnite na kávu, alebo energetické nápoje. Aktívneho, silného a svalnatého chlapa robí práve koenzým Q10. Okrem vitamínových preparátov sa nachádza a v rybách, sóji, bravčovom mäsa a vnútornostiach.

Vitamín A
Je základom pre zdravé oči, aby ste mohli na baby pozerať aj vo vyššom veku. A okrem toho je podporou pre zuby a kosti. Dostatok vitamínu A nájdete napríklad v mrkve, ale pozor, je to vitamín rozpustný v tukoch. Do mrkvového šalátu preto patrí aj kvapka olivového oleja, aby ste z neho dostali maximum.

Ak plánujete ísť naostro
Raz príde aj na chlapa čas, že sa bude pokúšať o potomstvo. Či už z vlastného rozhodnutia, alebo donútenia neriešime, ale vitamín E výrazne zvyšuje životnosť spermií a ich schopnosť preniknúť do vajíčka. Viac selénu v strave zasa zvýši ich výskyt, to znamená, že sa podstatne znásobí možnosť, že aspoň jedna zasiahne cieľ.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Mladý muž príde do pekárne a pýta sa:
"Slečna, koľko u vás stojí biely chlieb?"
"Určite nie viac ako týždeň."

 
Virtuálny barKáva Fiery Káva Fiery
  • 6 klinčekov
  • pol tyčinky škorice
  • citrónová a pomarančová kôra
  • 1dl rumu
  • 1dl koňaku
  • kryštálový cukor
  • 4dl horúcej čiernej kávy
 
Hra na dnes