ATLAS.SK: Štvrtok, 17.8.2017
meniny má Milica
   

VIDEO: Muž, ktorý si nechty nestrihal 35 rokov

5.4.2017 | Zdravie

Drvivá väčšina chlapov má krátke nechty, Luu Huyen však rozhodne nejde s davom. Tento 58-ročný Vietnamec ignoruje manikúru už vyše 35 rokov a na rukách má doslova keratínové poklady.

Na to, aby si človek nechal narásť extrémne dlhé nechty, očividne netreba dôvod. Aspoň Luu teda žiaden nemá. Nechty si prestal strihať len-tak a postupom času sa z toho stal koníček. „Niekto chová vtáky, ďalší zbiera známky, no a ja si nechávam rásť nechty," povedal v jednom z rozhovorov.

Luu tvrdí, že táto jeho záľuba si vyžaduje ohromnú pozornosť. Hoci jeho nechty, z ktorých najdlhší má až 55 centimetrov, vyzerajú na prvý pohľad tvrdo a pevne, opak je pravdou. Ľahko sa lámu, a to najmä v prípade, že sú mokré. Práve preto sa Luu vode vyhýba a málokedy sa sprchuje. Keď prší, ruky si vopchá do igelitiek.

Keď sa občas rozhodne okúpať, asistuje mu manželka. Tá dokonca Luua niekedy aj kŕmi a pomáha mu s obliekaním. Práve táto činnosť je spomedzi denných rituálov pre muža najťažšia. Necht sa totiž môže ľahko zachytiť o nitku a katastrofa je na svete. Za 35 rokov sa mu zlomil len jediný.

Hoci s manželkou žijú skromne a ľudia Luuovi núkali za nechty veľké peniaze, on ich tvrdošijne odmieta predať. Tvrdí, že by radšej zomrel, než by mal prísť čo i len o jediný. Dokonca sa kvôli nim vzdal aj spánku s manželkou, a to zo strachu, že by mu ich v noci priľahla a zlomila či strhla.

Ľudia v dedine, kde Luu žije, si už na jeho zvláštne nechty zvykli. Deti však stále plačú, keď muža vidia, a občas mu nadávajú do mutantov či diablov.

Luu síce drží vietnamský rekord v dĺžke mužských nechtov, od toho svetového má ale ďaleko. Jeho držiteľom je Ind Shridhar Chillal, ktorého „ozdoby" majú dohromady dĺžku vyše deväť metrov.

Autor: Noel
Foto: Youtube


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Ste hypochonder?
Otestovalo sa 13692 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Mladý muž príde do pekárne a pýta sa:
"Slečna, koľko u vás stojí biely chlieb?"
"Určite nie viac ako týždeň."

 
Virtuálny barKáva Fiery Káva Fiery
  • 6 klinčekov
  • pol tyčinky škorice
  • citrónová a pomarančová kôra
  • 1dl rumu
  • 1dl koňaku
  • kryštálový cukor
  • 4dl horúcej čiernej kávy
 
Hra na dnes