ATLAS.SK: Štvrtok, 17.8.2017
meniny má Milica
   

VIDEO: Extrémne premeny tiel

19.9.2012 | Zdravie

Jojo efekt diét je pre väčšinu (normálnych) ľudí strašiakom, ale ak ste herec a máte garantovaný miliónový honorár plus províziu zo zisku filmu, v ktorom ukážete pár tukových vankúšikov navyše, prečo si nezničiť zdravie, však!

Pamätáte si na hercov, ktorých telesné premeny na plátne nás nechali svojho času v poriadnom šoku? Ak nie, nič to. Na to sme predsa tu, aby sme vám ich pripomenuli.

Renee Zellweger
Bridget Jonesová mala byť ženská po tridsiatke, čo má rici aj cici. Proste baba typu krv a mlieko. Zvláštnou zhodou okolností sa rola ušla herečke, ktorej východisková hmotnosť mala bližšie k hmotnosti deviatačky ako ženy. Renee pribrala skoro 14 kíl pod dohľadom výživovej odborníčky. O zvyšok kyprého efektu sa postarali šikovné maskérky, kostymérky a nelichotivé uhly kamery.

Gerard Butler
Niekto papá, niekto sa potí. Gerard Butler vo veľkovýpravnom filme 300 ukázal tehličky, ktoré sa nerodili v štúdiu špeciálnych efektov, ale v posilňovni. Pre inšpiráciu pridávame jeho cvičebnú rutinu: 25x zdvihy na hrazde, 50x mŕtvy ťah s 60kg váhou, 50x kliky, 50x výpady na lavičku, 50x zdvihy nohami na lavičke, 50x silové premiestnenie s „jednoručnými“ činkami a na záver už !len“ 25x zhybov na hrazde.

Russell Crowe
Zatiaľ čo Butler si svoje milióny doslova vydrel, Russellovi Croweovi predpisovali požiadavky producentov pôžitkárstvo. Pre špionážny thriller Pavučina lží z roku 2008 pribral skoro 30 kíl! A na rozdiel od svedomitej Renee, on veru odborníka na výživu nepotreboval. Vystačil si s fast foodom. Do role sa ponoril azda až príliš, keď potom v jednom z rozhovorov priznal: „Vyžral som sa tak, že som nebol schopný vyjsť z auta bez toho, aby som sa najskôr poriadne rozkýval.“

Tom Hanks
Herec je a vždy býval trošku macko. Výnimkou bolo obdobie okolo nakrúcania Stroskotanca. Z bucľatého Američana sa vtedy za mesiac (!!!) stratilo 20 kilogramov telesnej váhy. Keď už ho, chudáka vyhladovaného, nehriali špeky, tak aspoň pocit, že toto telesné martýrium nepodstúpil zbytočne. Film mal zisky presahujúce 300 miliónov dolárov, takže mu po premiére Stroskotanca rozhodne nehrozilo, že by nemal čo do úst vložiť.

Christian Bale
Súčasný Batman si rešpekt vo filmárskej obci získal už pred ôsmimi rokmi, kedy sa v rámci príprav na rolu vo filme Mechanik musel scvrknúť na 60 kíl.

Ako dosiahol na svoju výšku vyslovene mušiu váhu? Takto: 1x jablko a 1x konzerva tuniaka. Toť Baleov celodenný jedálny lístok!

Autor: Mike

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Video k téme

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Mladý muž príde do pekárne a pýta sa:
"Slečna, koľko u vás stojí biely chlieb?"
"Určite nie viac ako týždeň."

 
Virtuálny barKáva Fiery Káva Fiery
  • 6 klinčekov
  • pol tyčinky škorice
  • citrónová a pomarančová kôra
  • 1dl rumu
  • 1dl koňaku
  • kryštálový cukor
  • 4dl horúcej čiernej kávy
 
Hra na dnes