ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Tri desaťročia predstierala slepotu. Neuveríte, čo ju k tomu dohnalo

14.6.2017 | Zdravie

Pred 28 rokmi Španielka Carmen Jiménezová z Madridu v dôsledku zranenia úplne oslepla. Aspoň to teda tvrdila každému, dokonca aj príbuzným, a to z jediného dôvodu: už je nebavilo hovoriť „ahoj" ľuďom, ktorých v skutočnosti nechcela pozdraviť.

Dnes má Carmen 57 rokov a najväčšie tajomstvo svojho života odhalila len nedávno. Jej rodina i známi boli v šoku, hoci ju vždy tak trochu podozrievali. Jej manžel napríklad reportérom povedal, že mu vždy pripadalo čudné, že si Carmen dokáže dokonale naniesť mejkap. Dokonca ju vraj niekoľkokrát pristihol pri tom, ako sa ukradomky pozerá na televíziu.

Slepec oklamal prírodu: bicykluje a chodí po horách

Aký vážny dôvod však musí mať človek na to, aby takmer tri desaťročia predstieral slepotu? „Už ma unavovalo zdraviť ľudí na ulici, či sa pri nich nedajbože pristavovať a viesť konverzácie, ktoré nikam neviedli," povedala Carmen v jednom z rozhovorov. „Nikdy som nepatrila k najspoločenskejším osobám, práve naopak, a predstieranie slepoty vyriešilo väčšinu mojich problémov."

Úžasná sila vôle: slepec a muž bez rúk vysadili tisíce stromov


Okrem zdĺhavého vysvetľovania v rámci rodiny a tiež stretávania sa s ľuďmi, ktorých dlhé roky ignorovala, čelí Carmen aj právnym problémom. Od štátu ako slepá občianka získavala špeciálne dávky, ktoré zrejme bude musieť vrátiť.

Dokázal nemožné: celú videohru prešiel poslepiačky

Je otázne, či sa tento príbeh naozaj stal, pretože serióznych zdrojov o ňom veľa nenájdete. Ak je to ale pravda, zrejme ide o tú najšialenejšiu vec, akú kedy kto spravil.

Autor: Liam
Foto: Hay Noticia


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Česká republika porazila vo finále MS v hokeji Ruskú federáciu. Rusi im asi po týždni poslali list. Gratulujeme.STOP. Boli ste silný súper.STOP. Ropa STOP. Zemný plyn STOP.

 
Virtuálny barBull Driver Bull Driver
  • 4,5 cl vodky
  • 9 cl Red Bullu
  • 9 cl pomarančovej šťavy
 
Hra na dnes