ATLAS.SK: Piatok, 18.8.2017
meniny má Elena, Helena
   

Starodávne kúzla, ktorým ľudia naozaj verili

6.6.2017 | Zdravie

Boli časy, keď ľudia verili mágii, kúzlam a čarodejníctvu viac ako čomukoľvek inému a hojne ich praktizovali.

Bábiky lásky

V starovekom Grécku a Ríme ľudia často využívali magické bábiky. Pozitívne bolo, že nielen na spôsobovanie utrpenia. Pomocou nich ste mohli robiť aj dobré veci, napríklad privolať si lásku. Keď ste chceli, aby sa do vás niekto zamiloval, potrebovali ste dve hlinené figúrky, ktoré symbolizovali vás a objekt vašej túžby.

Tajné miesta, kde sa stále praktizuje čierna mágia

Aby kúzlo fungovalo, museli ste do hlavy bábiky postupne zapichnúť bronzové ihly a do olovenej tabuľky vyryť svoje želanie, aby duša druhého človeka prišla k vám. Rituál sa končil pochovaním bábik do hrobu zavraždeného človeka. Ak ste dodržali tieto kroky, mali ste záruku, že milovaný človek príde k vám a bude vás navždy obdivovať.

Ako privolať Boha
Stredovek ponúka „zaručený" recept ako privolať Boha priamo z pohodlia domova. Stolík z olivového dreva prikryte tunikou a pod neho umiestnite malý stolček. Na ten položíte kadidlo s husacím tukom a myrhou.

10 spôsobov, ktorými sa kedysi odhaľovali čarodejnice

Potom trikrát zvolajte: „Vyvolávam toho, kto sedí v neviditeľnej tme!" a ostaňte uprene pozerať na stôl až do svitania v úplnom tichu. V prípade, že ste postupovali správne, „určite" sa vám zjaví Boh a zverí vám tajné pravdy, ktoré ľudstvo nikdy nemalo vedieť. Potom napíšte na tabuľku svoje priania, položte ich pod stôl a vaše túžby sa čoskoro stanú realitou.

Nápoj lásky

V antickom svete sa varilo veľa elixírov lásky. Predstava znie romanticky, ale čítajte ďalej.Staroveké grécke kúzlo prikazovalo, aby ste v mlieku štyri dni máčali skarabea a potom ho rozrezali na polovicu. Ľavú polovicu ste si museli priviazať na ruku s myrhou a šafranom. Z pravej polovice chrobáka, nechtov z pravej ruky a nohy, deviatich jablkových semienok a vlastného moču ste museli vyformovať guľôčku. Túto guľku ste rozpustili v pohári vína a dali vypiť objektu svojej túžby. Ale ešte vás čakal ďalší krok, aby sa zamilovala. Na dokončenie kúzla sa s vami musela vyspať. Aké jednoduché, však? Všetko, čo musíte urobiť, aby kúzlo fungovalo, je presvedčiť ženu, aby vypila váš moč a mala s vami sex. Potom sa jej určite začnete páčiť.

Vyvolanie záchvatu

Každý, kto chce využiť mágiu, aby niekomu ublížil, musí byť trochu sociopat. Ale ten, kto vymyslí takéto kúzlo, musí byť úplný blázon. Najprv ste museli somárovi odrezať hlavu a dať si ju medzi nohy. Pravú nohu si zakryte „sadrovým kameňom zo Sýrie", ľavú nohu s hlinkou a položte pravú ruku pred seba a ľavú ruku za seba. Potom si nalejte jeho krv na ruky a do úst. S krvou v ústach treba kričať: „Vyvolávam teba, kto si v prázdnom vzduchu, strašný, neviditeľný, všemohúci, boh bohov, ktorí ničia a pustošia!" Ak ste boli ochotný to urobiť, bohovia vám hodili kosť a vášmu nepriateľovi poslali záchvat. Ale museli ste byť naozaj vytrvalý, pretože tento rituál ste museli zopakovať osemkrát za štyri dni.

Smrtiace kúzlo

Ak vám nestačilo poslať nepriateľovi záchvat, existovali horšie kúzla. V podstate stačilo štrnásťkrát zopakovať kúzlo na vyvolanie záchvatov. A predsa ste museli urobiť niečo navyše. Navliecť si na penis neuveriteľne drsnú rohož z palmových vlákien. Keď si predstavíme tú bolesť, vaša nenávisť musela byť naozaj veľká. Archeológovia však našli olovené tabuľky s vyrytými smrtiacimi kúzlami. Na jednej z nich rozhnevaný pomstiteľ vyzýva boha Merkúra, aby zoslal na jeho troch nepriateľov smrť, ktorá má nastať po hroznom utrpení. A dôvod jeho hnevu? Títo ľudia mu ukradli kravu.

Strach zo psieho uhryznutia

Egypťania sa báli psieho uhryznutia, lebo si mysleli, že v jeho slinách je jed. A preto našli spôsob ako sa so svojím strachom vyrovnať. Verili, že keď budú kloktať psiu krv, povedia čarovnú formulku a vopchajú si do rany cesnak, tak sa im rana zahojí skôr a bez akýchkoľvek následkov.

Ako uvidieť ducha

Perzská kniha o kúzlach učí, že človek môže prebudiť svoju magickú silu tak, že strávi 90 dní v miestnosti, do ktorej nesmú vstúpiť ženy, bude jesť čo najmenej a iba v noci, bude opakovať čarovné slová a pozerať celý čas na zem. Po deväťdesiatich dňoch izolácie a hladovania, keď vyjde von z miestnosti , prejde okolo siedmich kameňov a vloží a vytiahne mačací chvost z fľaše, uvidí cez fľašu ducha, ktorého si želal vidieť.

Autor: Radomír
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Blondínka stojí na letisku a pýta sa letušky: "Prosím vás,dnes v rádiu som počula že letia ružové kabelky.O koľkej???"

 
Virtuálny barLetný Vánok Letný Vánok
  • 2 cl mätového čaju
  • 1 cl vodky
  • 1 cl cukrového sirupu
  • šťava z 1/2 citróna
  • minerálna voda
  • koliesko citróna
  • citrónová šťava a cukor na krustu
 
Hra na dnes