ATLAS.SK: Nedeľa, 20.8.2017
meniny má Anabela
   

Skutoční ľudia, ktorí majú schopnosti superhrdinov

17.4.2017 | Zdravie

Na prvý pohľad sa nelíšia od väčšiny ľudí a tým vzbudzujú ešte väčšie otázniky. Keby mali na hlave tykadlá alebo zelenú farbu pokožky, mohli by sme ich pokladať za potvrdenie evolučného cyklu a osláviť za posun ľudských hraníc do ďalšej úrovne. Oni však vyzerajú ako bežní smrteľníci. Vzhľadom na schopnosti však nie je vylúčené, že aspoň nejaký gén dostali z inej galaxie.

Liew Thow Lin

„Magneťákov" chodí po svete dosť, ale Liew Thow Lin z Malajzie je predsa výnimočný. Na svoje telo si dokáže poukladať až 36 kilogramov a držia na ňom kovové predmety do váhy dva kilogramy. Doslova neskutočné. Vedci v Malajzii ale skúmali jeho telo a dospeli k záveru, že muž nedisponuje žiadnym magnetizmom. Zato jeho pokožka je špecifická a prakticky sa nešmýka.

Poklad národa
Pod touto prezývkou vystupuje 89-ročný majster Kung Fu, Tai Chi aj Qigongu. Dokáže svojimi rukami vyžiariť neskutočné teplo. Až také, že sa približuje bodu varu. Dokonca vie rozpúšťať nádory a liečiť nevyliečiteľné choroby. V Číne si získal obrovský rešpekt a úctu a preto je pokladaný za poklad národa a národného hrdinu.

Harold Whitmore Williams
Narodil sa v roku 1876 v Aucklande a ovládal doposiaľ neprekonateľný náklad cudzích rečí. Plynule rozprával 58 jazykmi medzi ktorými nechýbala ani čeština. Jeho fenomenálna pamäť na cudzie slová je neprekonaná a je to azda jediný človek, ktorý by sa so všetkými dohodol aj v Babylone. Podobnú schopnosť má aj Muhammed Mesic, ktorý ovláda 56 jazykov a medzi nimi aj slovenčinu.

Dean Karnazes

Bežať maratón sa v súčasnosti stalo takou módou, že kto nebeží, akoby ani nebol súčasťou davu. Ale prekonať tohto Deana Karnazesa by si naozaj vyžadovalo mať minimálne jedny pľúca a dvoje nohy do zásoby. Dokázal totiž bežať tri dni a tri noci a to bez potreby spánku. Bežal jednoducho nepretržite a potom si povedal, že konečne si dobre zabehol.

Veronica Snider
Narodila sa v Nemecku v roku 1951 a mala zrak lepší ako všetci ľudia na zemi. Presne dvadsaťkrát lepší ako je priemer. Dokázala identifikovať ľudí na vzdialenosť 1,6 kilometra. To je skutočne pohľad, ktorému nič neuniklo.

Isao Machii
Nevysvetliteľné. Isao Machii sa hlási k samurajom a získal zrejme aj nadprirodzené schopnosti. Vie guľku z pištole vystrelenú proti nemu trafiť mečom a rozreže ju na polovicu. Ako to dokázal nevedela vysvetliť ani lekárka, ktorá celý priebeh pokusu sledovala. Niekto by guľku ani nevidela Isao stihol vytasiť meč a preseknúť ju v letku. Dokáže vám to video pod článkom.

Autor: Marcos

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Video k téme
Vyznáte sa v gangsterkách?
Otestovalo sa 9899 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ide Japonec do krčmy a hovorí: čin čon chang chun kofola
Krčmárka mu odpovie: 2 litre v plastovej fľaši čoho?

 
Virtuálny barBrandy Sour Brandy Sour
  • 6 cl brandy
  • 3 cl citrónovej šťavy
  • 1/2 lyžičky cukru
  • koktailová čerešňa a pomaranč na ozdobenie
 
Hra na dnes