ATLAS.SK: Nedeľa, 20.8.2017
meniny má Anabela
   

Predĺženie penisu: Viete, do čoho idete?

15.4.2009 | Zdravie

Veď to poznáte. Veľakrát je pre nás dôležitejšia veľkosť a kvantita pred kvalitou. Mať veľké auto, veľkého psa, veľký dom, veľké pery, veľké prsia, veľký penis. Máme to ukryté kdesi v podvedomí, že čo je väčšie, je aj lepšie.  

Veľkosť penisu býva častým predmetom záujmu mnohých mužov, ale aj žien. Môže za to mýtus veľkých falusov, ktoré sú znázorňované v literatúre, sochárstve, výtvarnom umení. Preto mnohí muži považujú veľkosť svojich penisov za najdôležitejší faktor pri hodnotení svojich mileneckých kvalít. Tu vzniká ale problém, lebo takéto ponímanie mužnosti môže prispievať k zníženiu sebavedomia muža a vzniku pocitov úzkosti.

Psychológovia a sexuológovia jednoznačne potvrdzujú, že presvedčenie muža o malom penise väčšinou tkvie v nie menšej „výbave“, ale je výsledkom vlastných vsugerovaných presvedčení, ktoré vychádzajú z nedostatočných informácií. Napríklad mnoho mužov nevie, že ženská pošva z hľadiska prežívania pohlavného styku je najcitlivejšia vo svojej prvej – vonkajšej tretine.

Hoci prienik penisu do hĺbky pošvy môže byť vnímané ako príjemné, na uspokojenie ženy to zvyčajne vôbec nie je potrebné. A mimochodom, mnohé ženy hĺbkovú penetráciu vnímajú bolestivo. Koniec – koncom, prieniky penisu do pošvy možno kontrolovať aj zmenami polôh, z ktorých niektoré umožňujú prirodzene hlbší prienik.

Väčšinou platí, že menšie penisy v stave kľudu majú tendenciu sa pri erekcii viac zväčšiť ako tie, ktoré sú v ochabnutom stave dlhšie. Penis je pre každého muža fyziologicky, ale aj psychologicky veľmi dôležitá a citlivá vec. Pre kvalitný a spokojný milostný život naozaj nie je dôležitá dĺžka mužského pohlavného orgánu.

Podstata tohto problému tkvie viac v hlave ako v penise. Pre tých, ktorí tomu ale neveria, plastická chirurgia prináša možné riešenia. Tie sú síce rizikové a odporúčajú sa iba pri jasných medicínskych dôvodoch, keď veľkosť penisu pri stoporení dosahuje najviac 2,5 cm. Vtedy je operácia nutná, lebo muž nedokáže mať pohlavný styk. Preto bežná veľkosť v rozmedzí 12 až 18 cm nespôsobuje mužovi žiadne funkčné problémy.

Samotná operácia trvá asi polhodiny. Pri zákroku lekár nareže kožu na bruchu a tkanivo nad koreňom penisu, smerom k lonovej kosti. Výsledkom operácie vlastne je to, že penis akoby vytiahne z brušnej dutiny a tak vyzerá dlhší. Ku pooperačným komplikáciám patria infekcie, krvácanie, jazvy, či možná porucha potencie.

V súčasnosti existuje aj neinvazívna metóda predĺženia penisu prostredníctvom prístroja pod názvom Andropenis – Extender. Je to krúžok napojený na niekoľko piestov, ktoré sa postupne napínajú a tak dochádza k zmnoženiu tkanivových buniek vďaka trakčnej sile. Výrobcovia garantujú trvalé predĺženie penisu od 3 do 5 cm. Avšak iba za predpokladu neustáleho „naťahovania“ penisu, lebo tkanivo penisu má prirodzenú schopnosť skracovať sa.

Preto, chlapi, nemajme utkvelú predstavu, že 2 – 3 centimetrov naviac z nás zrazu urobia lepších chlapov.  Tajomstvo dobrých milencov predsa tkvie v úplne inom, nie?

Autor: Radomír

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ide Japonec do krčmy a hovorí: čin čon chang chun kofola
Krčmárka mu odpovie: 2 litre v plastovej fľaši čoho?

 
Virtuálny barBrandy Sour Brandy Sour
  • 6 cl brandy
  • 3 cl citrónovej šťavy
  • 1/2 lyžičky cukru
  • koktailová čerešňa a pomaranč na ozdobenie
 
Hra na dnes