ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Prečo ľudia pijú alkohol? Môže za to...

27.6.2017 | Zdravie

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo ľudia pijú alkohol? Nemáme teraz na mysli spoločenské, ale biologické dôvody. Ako je možné, že s práve u človeka vyvinula schopnosť rozkladať alkohol tak, aby ho telo aj vo vyšších dávkach bolo schopné spracovať? Vedci tvrdia, že proces adaptácie na konzumovanie alkoholu začal už pred desiatimi miliónmi rokov.

Schopnosť rozkladať alkohol sa s najväčšou pravdepodobnosťou vyvinula preto, aby boli predkovia ľudí schopní stráviť nahnité ovocie, ktoré boli občas nútení jesť. A keďže bolo hnilé ovocie zväčša spadnuté na zemi, vedci boli schopní určiť, kedy sa ľudia presunuli zo života v korunách stromov na zem.

Vedúci výskumu, doktor Matthew Carrigan z Univerzity v Santa Fe, tvrdí, že množstvo súčasných zdravotných problémov (napríklad bolesť chrbta či problémy s trávením) súvisia s evolúciou človeka. V štúdii sa preto zameral na súvislosti medzi konzumáciou alkoholu a evolúciou.

5 najhorších drog sveta: 3 z nich možno máte doma

Za rozkladanie alkoholu sú v prvom rade zodpovedné tráviace enzýmy zo skupiny ADH4. ktoré sa nachádzajú v žalúdku, krku a jazyku primátov. Vedci zozbierali 28 vzoriek týchto enzýmov od 28 druhov živočíchov, z ktorý 17 bolo primátov. Skúmali ich genetický kód a ozrejmili asi 70 miliónov rokov evolúcie týchto živočíchov. Potom enzýmy vložili do baktérii a skúmali, s akým úspechom jednotlivé vzorky rozkladajú alkohol.

Výsledky ich prekvapili. Zistili totiž, že za trávenie alkoholu môže jediná genetická mutácia, ktorá prebehla pred približne desiatimi miliónmi rokov. Ako sme už spomenuli, asi v tomto čase sa predkovia ľudí presunuli zo stromov na zem. To však neznamená, že jedli predovšetkým hnilé ovocie spadnuté na zem. Ich prvou voľbou boli samozrejme plody, ktoré sa stále držali na konároch, no v prípade ich nedostatku sa vďaka schopnosti rozkladať alkohol uchýlili aj k hnilým kusom.

Pre dnešných ľudí má konzumácia alkoholu v malom množstve dokonca priaznivé účinky. Jeho nadmerné pitie je ale nebezpečné a poruchy srdca, mozgu či pečene sú podľa vedcov spôsobené práve tým, že enzýmy ADH4 sa nevyvinuli až do tej miery, aby boli schopné alkohol rozkladať dostatočne rýchlo. Podobne je to aj s nadmernou konzumáciou cukru, tuku či soli, ktorá má za následok cukrovku, vysoký krvný tlak či obezitu.

Odborníci dokonca tvrdia, že alkoholizmus postupom času úplne vymizne, a to z jediného dôvodu: enzýmy ADH4 sa vyvinú až tak, že budú schopné rozkladať alkohol dostatočne rýchlo. Na to si ale ešte pár miliónov rokov počkáme.

Autor: Noel

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Aké pevné sú vaše nervy?
Otestovalo sa 25151 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Dvaja farári po práci sedia v peknom počasí na lavičke pred farou a popíjajú červené víno.
- Čo myslíte, bratku, dožijeme sa my toho, až Vatikán vydá dekrét o zrušení celibátu?
- Neviem, bratku, my ešte asi nie, ale naše deti už určite.

 
Virtuálny barBlinkibu Blinkibu
  • rum
  • ovocný čaj
  • mlieko
  • cukor
  • citrón
 
Hra na dnes