ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Pekné svaly do leta: posledná šanca ako to stihnúť

26.2.2017 | Zdravie

Je veľmi neskoro spamätať sa pri skúšaní plaviek, že ste z nich zasa vyrástli. Jasné, dá sa to vyriešiť kúpou nového modelu, ale brucho to nevyretušuje. Preto ak tento rok chcete opaľovať tehličky a nie „vak", máte poslednú šancu stihnúť vlak.

Príprava pár mesiacov

Schudnúť sa dá radikálne aj za pár dní. Výsledok však bude obvykle slabosť a vycivená tvár s telom akoby ste trpeli nevyliečiteľnou chorobou. Preto je vhodný váhový úbytok maximálne dva kilogramy za týždeň a je dôležitá dávať pozor, aby neodchádzali svaly, ale iba tuky.

Cvičiť, cvičiť a cvičiť
K peknému telu sa ešte nikto neprepracoval hraním videohier. Rozplánujete si na tri mesiace posilňovanie trikrát až päťkrát do týždňa a po riadnej silovej záťaži ešte 20 minút kardia v pomalom tempe. Vďaka tejto kombinácii vám vyskočia na bruchu tehličky ako hradby.

FOTO: Muž či žena? Tieto telá sú za hranicou vkusu aj zdravého rozumu

Účinne totiž budujete svalové vlákna a následne vytesňujete tuk z tela. Vyhnite sa však posilňovaniu každý deň. Vtedy telo nemá čas na regeneráciu. Rovnako aj dĺžka cvičenia by mala byť niekde na úrovni 45 až 90 minút. Ak budete aj zotrvávať viac medzi činkami, nič vám to nepomôže.

Správne jedlo
Cvičenie samo o sebe nestačí, ak budete do seba tlačiť hlúposti. Základom budú správne bielkoviny a tuky, cukry netreba, tých dostanete dosť aj v prípade, že nesladíte. Nemusíte ísť na to striktne ako súťažní pretekári. Pokojne postačí nahradiť bežné nízkotučné jogurty tými pravými gréckymi, dať si viac prírodne upraveného masa, rýb a zeleniny než prílohy a pochopíte, ako strava dokonale ovplyvňuje výzor. Nejde o nič zložité, o žiadny radikálny rez do stravovacích návykov a telo vyrysujete aj bez sypania sa proteínmi.

Dobrý čaj
Čaje vo všeobecnosti pije relatívne málo chlapov a mali by s nimi začať. Klasický zelený, alebo čierny čaj výborne povzbudia, takže vás do posilňovne nabudia viac ako káva. Zároveň účinkujú na spaľovanie tuku a niektoré majú aj špeciálne účinky. Napríklad taký kotvičník. Ak si ho budete variť, zvýši sa produkcia testosterónu o 30 percent a ide o úplne prírodnú zložku. Vedľajším efektom je, že nielen vyzerať, ale aj súložiť budete ako pán božský.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Vyznáte sa v gangsterkách?
Otestovalo sa 9885 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Bača, aká bola svadobná noc?"
"Nuž, najprv som si prdou, aby si nemyslela, že som nesmelý. Potom som jej dau po papuli, aby hneď vedela, že nebudem pod papučou. No a potom som to robiu s ovečkou, aby si nemyslela, že budem od nej závislý..."

 
Virtuálny barPearl Harbor Pearl Harbor
  • 2 cl vodky
  • 2 cl melónového likéru
  • ananásový džús
 
Hra na dnes