ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Obetujte kúsok rána pre zdravší a lepší život

6.3.2017 | Zdravie

Nie nadarmo sa vraví, že ráno robí deň. Ak už v prvých minútach začnete pozitívne a urobíte niečo dobré pre vás, tak môžete očakávať, že podobným smerom sa budú uberať aj ďalšie hodiny vášho dňa. Inšpirujte sa našimi tipmi na ráno, zaužívajte si ich a určite sa to v dobrom svetle odrazí na kvalite vášho života.

Spravte si raňajky s vajíčkami

Vaši rodičia vás nenútili jesť pred odchodom z domu len tak, ak ste ich rady o dôležitosti raňajok niekoľko rokov ignorovali, tak by ste to mali zmeniť a znova sa naučiť raňajkovať. Ideálnou voľbou jedla na ráno sú vajíčka. Ich príprava nie je náročná na čas ani na kulinárske zručnosti. Navyše sú výborným životabudičom pre váš mozog, ktorý vďaka vajciam dokáže podávať lepší výkon, a chránia vás pred Alzheimerom čo potvrdili aj vedecké štúdie.

Pozorujte vtáky
Počas popíjania rannej kávičky alebo čaju sa pozrite von oknom, prípadne vyjdite na balkón, či terasu a len tak sledujte vtáky. Pohľad na ne znižuje stres, nervozitu a odháňa depresiu. Doprajte vašej mysli pár minút relaxu a pokoja, pretože v nasledujúcich hodinách ju budete zamestnávať naplno.

Telesné pachy, ktoré by ste nemali ignorovať

Zacvičte si
Keď poobede alebo večer prídete domov z práce či zo školy, už nebudete mať dosť síl, aby ste vášmu telu dopriali pohyb. Najlepšie bude, ak si tréning odškrtnete zo zoznamu denných úloh hneď ráno. Nakopnete sa energiou na celý deň, budete sa cítiť lepšie a určite v práci nezabijete prvé tri hodiny prebúdzaním sa, ale budete ihneď efektívni, všetko postíhate rýchlejšie, vyhnete sa problémom s horiacimi termínmi a budete môcť ísť domov skôr.

Autor: Tatiana
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Bača, aká bola svadobná noc?"
"Nuž, najprv som si prdou, aby si nemyslela, že som nesmelý. Potom som jej dau po papuli, aby hneď vedela, že nebudem pod papučou. No a potom som to robiu s ovečkou, aby si nemyslela, že budem od nej závislý..."

 
Virtuálny barPearl Harbor Pearl Harbor
  • 2 cl vodky
  • 2 cl melónového likéru
  • ananásový džús
 
Hra na dnes