ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Neskutočné: žena si zlomila krk pri činnosti, ktorú robíte dennodenne

18.6.2017 | Zdravie

Jedného pekného rána v roku 2011 si Austrálčanka Monique Jeffreyová ešte predtým, než vstala z postele, kontrolovala e-maily. Zrazu si kýchla, hlava jej poskočila dopredu a posunuli sa jej stavce C1 a C2. Ľudovo povedané: zlomila si krk. Šanca, že by sa jej za podobných okolností stal rovnaký úraz, bola prakticky nulová. A predsa si v máji 2017 Monique krk zlomila opäť. Stalo sa jej to v práci, keď sa smiala s kolegami.

Manželovi v roku 2011 napísala SMS-ku, v ktorej stálo len: Pomoc!" Ten jej samozrejme zavolal naspäť, takže Monique zapla hlasitý odposluch. Mobil si totiž k uchu dať nedokázala. Okamžite prišiel z práce domov a zavolal sanitku. „Bol to zvláštny pocit," uviedla v jednom z rozhovorov. „Jediné kýchnutie mi spôsobilo bolesť, akú som dovtedy nezažila."

Sex vie byť drsný, stávajú sa aj takéto nehody

Vyše troch mesiacov nosila špeciálny obojok, ktorý jej znemožňoval hýbať krkom. Napokon sa však úplne zotavila a nemyslela si, že by sa jej niekedy mohlo stať niečo podobné.

Najbrutálnejšie zranenia pohľadom röntgenu


V máji už rozmýšľala celkom inak. „V práci som síce mala trochu stuhnutý krk, ale neprikladala som tomu žiadnu vážnosť. Krútila som hlavou, aby som sa uvoľnila, a kolegovia si zo mňa robili srandu a podpichovali ma, aby som si zasa nezlomila krk. Začala som sa smiať, trhla hlavou dozadu a stalo sa to znovu."

Matka dvoch detí tvrdí, že po druhýkrát už to bolelo menej. Okolo hlavy však bude musieť opäť nosiť špeciálny prístroj, a to až po dobu šiestich týždňov. Nasledovať bude fyzioterapia a neskôr posilňovanie krčných svalov, nakoľko riziko, že u nej opäť dôjde k rovnakému zraneniu, je pomerne vysoké.

Monique však ku všetkému pristupuje optimisticky. „Nie je to smrteľné, len nepríjemné. Najviac ma štve, že musím spávať posediačky," dodáva s úsmevom.

Autor: Noel
Foto: GoFundMe


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Čo všetko vieš o Slovensku?
Otestovalo sa 8928 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Česká republika porazila vo finále MS v hokeji Ruskú federáciu. Rusi im asi po týždni poslali list. Gratulujeme.STOP. Boli ste silný súper.STOP. Ropa STOP. Zemný plyn STOP.

 
Virtuálny barBull Driver Bull Driver
  • 4,5 cl vodky
  • 9 cl Red Bullu
  • 9 cl pomarančovej šťavy
 
Hra na dnes