ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Nechcite skončiť ako tento chalan: 7 hodín robil na slnku a...

28.6.2017 | Zdravie

Slnečné lúče sú neúprosné a môžu vašej pokožke poriadne uškodiť. 20-ročný záhradník Greg Binnie zo Škótska sa stal varovným príkladom, aké je potrebné používať opaľovací krém aj keď sa nejdete úmyselne opaľovať.

Rodák z Edinbughu strávil na ostrom slnku sedem hodín. Pri kosení trávy a polievaní rastlín si neuvedomil, aké silné je slnko a tak sa nenatrel opaľovací krémom s ochranným faktorom.

FOTO: Nový trend v opaľovaní: Namiesto plaviek sa ženy iba...

Na druhý deň cítil, že ho to páli, ale myslel si, že je to iba obyčajné spálenie, na ktoré je pri jeho svetlom type pokožky zvyknutý. Ale ešte v ten večer sa začali na jeho ramenách objavovať rozsiahle vodnaté pľuzgiere.

Lekári vyhodnotili poškodenie jeho pokožky ako popáleniny druhého stupňa a Grega vypísali na niekoľko dní práceneschopnosti.

Ochranu pred slnečnými lúčmi netreba brať na ľahkú váhu. Okrem nepríjemných bolestivých pľuzgierov a pálenia môže slnko spôsobiť aj rakovinu kože. Pri práci vonku, alebo akomkoľvek inom pobyte na slnku, ktorý je dlhší než pár minút, nezabúdajte na pravidelné nanášanie prípravku s ochranným faktorom.

Dnes sú už k dispozícii okrem krémov aj v sprejoch, chladivých penách a mnohých iných formách, tak určite nájdete nejakú, ktorá vám bude vyhovať a ochráni vám najrozsiahlejší orgán na vašom tele - kožu.

Autor: Tatiana
Foto: Profimedia.sk


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Čašník ponúka hosťovi: "Mám teľacie srdce, bravčovú pečeň, hovädzí jazyk, údené kolená, rybie prsty a volské oká..."
Hosť ho preruší: "Vaše problémy ma nezaujímajú, dal by som si guláš a pivo!"

 
Virtuálny barDomáca citrovodka Domáca citrovodka
  • 0,4 dl vodky
  • 0,2 dl citrónového sirupu
  • 1 vaječný bielok
  • ľad
 
Hra na dnes