ATLAS.SK: Sobota, 19.8.2017
meniny má Lýdia
   

Najzvláštnejšie ORGAZMICKÉ choroby

10.7.2012 | Zdravie

Pre väčšinu z nás predstavuje orgazmus tie najpríjemnejšie pocity. Niektorí ľudia prežívajú však vrchol sexuálnej rozkoše ako za trest. Počuli ste o ženách, ktoré dosahujú orgazmus pri každom letmom dotyku? Orgazmických chorôb a diagnóz je omnoho viac, a príjemnými by sme ich nenazývali...

200 orgazmov denne
Pre vás možno vysnívaný stav, no pre Sarah Carmen predstavuje každodennú krutú realitu. Trpí syndrómom permanentnej sexuálnej vzrušivosti a pri každom letmom dotyku, či kontakte s človekom, alebo predmetom, sa jej tam dole odohrávajú veci, ktoré väčšina žien označuje za príjemné. 24-ročná Angličanka však už dávno pochopila, že sa nejedná o dar, za ktorý by mala byť vďačná. Kvôli tejto diagnóze sa jej rozpadlo už viacero vzťahov a sama tvrdí, že sex si už viac nedokáže vychutnať ako kedysi. Tento stav si vraj privodia používaním antikoncepcie, dovtedy žila pomerne normálny život.

Postorgazmický syndróm
Táto diagnóza je pomerne nová, prvýkrát sa o nej začalo hovoriť v roku 2002. Ide o chorobu, ktorá sa prejaví krátko po dosiahnutí orgazmu a môže trvať niekoľko hodín, ale aj dní. Prejavuje sa pritom rôznym spôsobom – či už fyzicky, alebo mentálne. K tým duševným patrí pocit nepokoja, podráždenosť, zvýšená precitlivenosť a agresivita, či dokonca depresia. Nie je však výnimočný ani problém s pamäťou, kognitívnymi schopnosťami, či koncentráciou. Z fyzických syndrómov spomeňme závrate, bolesti hlavy, či príznaky podobné chrípke.

Orgazmické migrény
Každý z nás pozná výhovorku – nie miláčik, bolí ma dnes hlava. Možno ste však nevedeli, že u niekoho ukrutnú bolesť hlavy spôsobuje práve slastný orgazmus. Zlou správou je, že táto diagnóza sa týka viac mužov, ako žien. Postorgazmická migréna sa prejaví hneď po dosiahnutí vrcholu a môže trvať aj 24 hodín. Podobné prípady však treba dôkladne preskúmať, než sa stanoví presná diagnóza a spojenie bolesti hlavy s orgazmom. Výskumníci však tvrdia, že sex a jeho vyvrcholenie môže mať v tomto smere aj opačný prejav. U niekoho možno migrénu spustí, no u iných zase bolesti hlavy uľavuje.

Keď orgazmus bolí
Jedným z najnepríjemnejších prekvapení, ktoré sa mužovi počas milovania môžu prihodiť, je náhla bolesť v momente, kedy očakávajú len tie najpríjemnejšie pocity. Bolestivá ejakulácia môže byť zapríčinená viacerými vírusoidnými ochoreniami, no určite ju nie je treba brať na ľahkú váhu. Patrí totiž k syndrómom rakoviny prostaty. Ak teda počas vyvrcholenia pociťujete akúkoľvek nepríjemnú bolesť, zájdite si k lekárovi na vyšetrenie.

Alergia na orgazmus
Iste ste už počuli o ženách, ktorých pokožka nie celkom dobre zvláda mužský ejakulát. Alergia na orgazmus však môže mať aj celkom inú podobu. V nej sa môžu zlievať viaceré vyššie spomínané diagnózy, ktoré sa prejavia krátko po orgazme a môžu trvať aj niekoľko dní. K syndrómom patrí bolesť hlavy, únava, bolesť svalov, horúčka, či vyrážky a podráždenie pokožky. Takáto alergia sa síce vyskytuje zriedkavo, no vyžaduje dôkladné vyšetrenie, ktoré by malo odhaliť príčinu týchto stavov a navrhnúť liečbu. V takýchto prípadoch sa však všeobecný prístup aplikovať nedá.

Autor: Andrew

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Aké pevné sú vaše nervy?
Otestovalo sa 25210 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Počúvajte, pán Kapusta" hovorí riaditeľ zamestnancovi, "nikdy by som si vás nedovolil budiť, keby to nebolo dôležité, ale ste prepustený!"

 
Virtuálny barMojito Grapefruitové Mojito Grapefruitové
  • 4 cl bieleho rumu
  • 1/8 ks grapefruitu
  • 7-10 mätových lístkov
  • 2 lyžičky trstinového cukru
  • 1/2 limetky
  • sóda
 
Hra na dnes