ATLAS.SK: Pondelok, 21.8.2017
meniny má Jana
   

Najsilnejšia káva sveta: slabších jedincov môže zabiť

21.4.2017 | Zdravie

Odborníci odporúčajú denne prijať najviac 400 miligramov kofeínu. Najsilnejšia káva sveta môže preto človeku spôsobiť aj zdravotné problémy. Volá sa Black Insomnia (v preklade Čierna nespavosť) a ak si ju zalejete, v jednej šálke sa bude nachádzať až 700 miligramov kofeínu.

Black Insomnia vznikla v roku 2016 a stojí za ňou Juhoafričan Sean Kristafor. Už od začiatku jej prípravy vedel, že chce dať svetu vôbec najsilnejšiu kávu v dejinách. Tajomstvo vysokého obsahu kofeínu spočíva v pražení zrniek, Sean však odmieta prezradiť podrobnosti. Priznáva však, že dokáže vyrobiť aj silnejšiu zmes, ale nechce ohroziť zdravie zákazníkov.

Lyžica tejto drogy zabíja, dávate si ju denne


Extrémne silný životabudič sa začal predávať v júni 2016 vo vybraných kaviarňach Kapského mesta. Zaznamenala taký úspech, že už o šesť mesiacov neskôr ju začali vyvážať do ďalších 22 štátov. Objednať si ju dokonca môžete aj cez internet a mesačne sa jej predá päť až šesť ton.

Nechcete si dať kávu? Tieto veci ju spoľahlivo nahradia

Silu „Čiernej nespavosti" potvrdili aj odborníci. Vo švajčiarskych laboratóriách prešla sériou testov, ktoré odhalili, že v kilograme kávy sa nachádza až 17,5 gramu kofeínu. Len na porovnanie: bývalá držiteľka rekordu menom Death Wish obsahovala „len" 13,2 gramu a káva, ktorú bežne konzumujeme, má okolo šesť gramov.

To všetko sú však iba čísla. Ako teda Black Insomnia účinkuje na človeka? Nuž, zdravého jedinca len poriadne nakopne, ľuďom so zdravotnými problémami však poriadne rozbúcha srdce. Pri nadmernej konzumácii by mohla dokonca spôsobiť aj infarkt.

Stále však ide iba o najsilnejšiu kávu, ktorú si viete pripraviť doma. Ak by ste mali chuť na najsilnejšiu šálku kávy v kaviarni, museli by ste zavítať do austrálskeho mesta Adelaide. Pripravujú tu espresso, ktoré je až 80-krát silnejšie než to, ktoré pijete bežne.

Autor: Noel
Foto: Blackinsomnia


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Brunetka si aktivovala mobil. Vtom blondínka hovorí:
- Jéj, máme rovnaký PIN, aj ja mám štyri hviezdičky!

 
Virtuálny barBlue Hawaiian Blue Hawaiian
  • 3 cl bieleho rumu
  • 3 cl Curacaa blue
  • 6 cl ananásového džúsu
  • 3 cl kokosového krému
  • ananás a koktailová čerešňa na zdobenie
 
Hra na dnes