ATLAS.SK: Sobota, 19.8.2017
meniny má Lýdia
   

Nafukuje vás? Vieme, ako tomu predchádzať

7.8.2017 | Zdravie

Grg a prd sú zdravým prejavom každého chlapa. Lenže únik plynov z dolných partií vie narobiť mnoho nepriateľov, najmä ak si utrúsite v spoločnosti. Ako teda neriskovať dobrú povesť a vyhnúť sa lapsusom vo chvíľach, keď nechcete obťažovať s črevným odorom?

Pol litra denne

Toto nie je o pitnom, ale o prdnom režime. Priemerných chlap zo seba vypudí pol litra štipľavého plynu denne, teda ak je v poriadku. Problémom je, že pri nesprávnom stravovaní sa objem produkcie môže zvýšiť aj dvojnásobne a za takýto pracovný výkon vás okolie rozhodne nepochváli. Vieme, ako tomu zabrániť.

Zvuk prdu: Čo vám vie prezradiť?

Pozor na aktivátory prdov
V strave máme jedlá výživné aj zdravé, ale aj tie, ktoré sa nepatrí jesť pred tým, ako idete do divadla. Medzi ne patria kapusta, kel, karfiol, ale aj cesnak, pór, cibuľa, reďkovka a samozrejme strukoviny. Tie dokážu zaktivizovať vaše črevá do pár hodín a pripravte sa na poriadne zapáchajúcu kanonádu. Takže tieto jedlá konzumujte radšej iba v súkromí a pri otvorenom okne.

Neuveriteľné príbehy o prdoch: Spôsobili požiar aj vylúčenie


Obmedzte sýtené nápoje
Aj prd je len plyn. A má tú zlú vlastnosť, že sa vo vašom tele nestratí. A nie všetky bublinky zo sýtených nápojov vygrgnete, dosť sa toho môže dostať aj iným otvorom. Preto radšej tiché minerálky a ovocné džúsy ako bublinkové nápoje. Pozor na pivo. Aj to je totiž jedno z rizikových substancií. Ešte viac, ak je kvasinkové, pretože kvasinky v črevách vedia spraviť diskotéku s poriadnymi basmi...

Plyny, ktoré voňajú: Tieto veci ste o prdoch netušili

Prežúvajte
Plyn do seba môžete vháňať nielen nápojmi, ale aj hltaním jedla. Ale to, že prehltnete veľa vzduchu je len jeden problém rýchleho jedenia. Tým druhým je, že prehltnete príliš veľké sústa a s tými má žalúdok problém. Môže sa stať, že kúsky potravy nie sú kvalitne strávené a to sa prejaví práve kvasnými a zapáchajúcimi špiónmi.

Čaj na prdy

Nie je príliš chlapské veriť babským receptom, ale na rozbláznené črevá pomáha harmančekový, feniklový alebo mätový čaj. Určite sa oplatí dať si pár dúškov ak cítite v bruchu balón a chystáte sa do spoločnosti. Akútnym pomocníkom vie byť aj klasické živočíšne uhlie, ktoré plyny absorbuje.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Otestujte svoj mechúr!
Otestovalo sa 31741 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Počúvajte, pán Kapusta" hovorí riaditeľ zamestnancovi, "nikdy by som si vás nedovolil budiť, keby to nebolo dôležité, ale ste prepustený!"

 
Virtuálny barMojito Grapefruitové Mojito Grapefruitové
  • 4 cl bieleho rumu
  • 1/8 ks grapefruitu
  • 7-10 mätových lístkov
  • 2 lyžičky trstinového cukru
  • 1/2 limetky
  • sóda
 
Hra na dnes