ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Muž schudol 16 kíl za 100 dní. Jedol len jednu potravinu!

14.7.2017 | Zdravie

Anthony Howard-Crow má 32 rokov a živí sa pomerne zvláštne: dokumentuje svoje chudnutie, počas ktorého podstupuje nezvyčajné druhy diét. Chce tak dokázať, že človek môže jesť v podstate čokoľvek a schudnúť, ak si bude strážiť príjem kalórií. Naposledy 100 dní konzumoval takmer výhradne potravinu, ktorá sa všeobecne nepovažuje za práve najdiétnejšiu.

Už vyše piatich rokov sa Anthony snaží dokázať, že chudnutie je v podstate len o pomere prijatých a spálených kalórií. Jeho najvýnimočnejší experiment sa však odohral až nedávno. Celých 100 dní jedol len zmrzlinu, pil proteínové nápoje a alkohol.

Neuveriteľné príbehy, ktoré vás donútia schudnúť

Anthony si dával dobrý pozor na to, koľko kalórií príjme. Denný limit si stanovil na dvetisíc kalórií zo zmrzliny a 500 z proteínových nápojov alebo alkoholu. Keď pokus skončil, bol Anthony o 16 kíl ľahší než na jeho začiatku, a to napriek tomu, že na prvý pohľad sa jeho diéta sa zdala byť nezdravou.

FOTO: Šialenosť: títo ľudia to s diétami prehnali


Dokonca aj výsledky lekárskych vyšetrení ukázali, že je Anthony zdravší. Zvýšil sa mu takzvaný „dobrý" cholesterol, ten „zlý" naopak klesol. Znížilo sa aj množstvo triglyceridov v jeho tele a čo je najzaujímavejšie: mierne klesla aj hladina glukózy, a to napriek tomu, že prijímal pomerne veľké množstvo cukru.

Extrémne premeny ľudí, ktorí schudli desiatky kíl


Anthony tvrdí, že táto diéta bola vôbec najťažšou, akú podstúpil. Ešte nebol ani v jej polovici a už býval celé dni unavený a apatický. Na svojom kanáli na Youtube bežne pracoval počas dňa štyri až sedem hodín, v druhej polovici diéty mu však dokázal venovať len pár minút denne.

Treba však povedať, že veľkú časť váhy, ktorú schudol, tvorila svalová hmota. Ide o následok nedostatočnej konzumácie proteínov, Anthony však vraj vopred vedel, že sa to stane.

„Nechcem tvrdiť, že takáto diéta je ideálna či zdravá, to vôbec nie," vraví v jednom zo svojich videí. „Dokázal som však, že pri chudnutí ide naozaj najmä o pomer prijatých a spálených kalórií."Taktiež sľúbil, že od neho môžeme čakať ešte bizarnejšie kúsky. Sme naozaj zvedaví.

Autor: Noel

Foto: Youtube


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Video k téme
Otestujte svoj mechúr!
Otestovalo sa 31696 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Dvaja farári po práci sedia v peknom počasí na lavičke pred farou a popíjajú červené víno.
- Čo myslíte, bratku, dožijeme sa my toho, až Vatikán vydá dekrét o zrušení celibátu?
- Neviem, bratku, my ešte asi nie, ale naše deti už určite.

 
Virtuálny barBlinkibu Blinkibu
  • rum
  • ovocný čaj
  • mlieko
  • cukor
  • citrón
 
Hra na dnes