ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Mama zmrzačila 5-ročné dieťa v soláriu!

4.5.2012 | Zdravie

Amerika má ďalší škandál! Na súde prebieha proces s matkou, ktorá mala vziať svoju len 5-ročnú dcérku do solária, kde dieťa údajne utrpelo početné popáleniny. Obvinená sa však bráni, že je nevinná!

Patricia Krentcil z amerického štátu New Jersey má už na prvý pohľad problém s odhadom zdravej dávky umelého opálenia. Jej posadnutosť soláriami nie je práve poľahčujúcou okolnosťou v prípade, v ktorom figuruje ako obžalovaná.

Patriciu obvinili, že vzala svoju 5-ročnú dcérku Annu so sebou do solária a dovolila jej opáliť sa v jednej z búdok. Annina učiteľka vo škôlke si totiž náhodou všimla, že dieťa má telo posiate popáleninami. Okamžite kontaktovala políciu. Samotná Anna prezradila školskej zdravotnej sestre, že k zraneniam prišla „pri opaľovaní s maminkou“.

Patricia Krentcil však obvinenia vehementne odmieta, tvrdiac, že je výborná matka a nikdy by nebola taká hlúpa, aby svoju maloletú dcéru vystavila početným zdravotným rizikám, spojeným s opaľovaním v soláriu. V obhajobe uvádza, že Anna ju len sprevádzala, ale počkala von, kým sa mama opáli. K popáleninám údajne dcérka prišla pri hre vonku.

Ku ktorej verzii sa súd prikloní, je zatiaľ otázne. V Spojených štátoch platí prísny zákaz opaľovania v soláriách pre osoby mladšie ako 14 rokov. Mladiství do 18 rokov môžu umelo chytať brondz len s podpísaným povolením od rodiča.

Red

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Ako dobre poznáte Simpsonovcov?
Otestovalo sa 36935 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Čašník ponúka hosťovi: "Mám teľacie srdce, bravčovú pečeň, hovädzí jazyk, údené kolená, rybie prsty a volské oká..."
Hosť ho preruší: "Vaše problémy ma nezaujímajú, dal by som si guláš a pivo!"

 
Virtuálny barDomáca citrovodka Domáca citrovodka
  • 0,4 dl vodky
  • 0,2 dl citrónového sirupu
  • 1 vaječný bielok
  • ľad
 
Hra na dnes