ATLAS.SK: Pondelok, 21.8.2017
meniny má Jana
   

Lekári, čo si zmýlili nemocnicu s mäsiarstvom

5.8.2012 | Zdravie

Lekársky humor je drsný a cynický, slabšie povahy z neho napína na zvracanie. Ale to už jednoducho patrí k povolaniu ľudí, čo zachraňujú životy. Ide o spôsob, ako si ventilujú psychiku pri svojom nepochybne vysoko stresujúcom povolaní. No niekedy sa nájdu „vtipálkovia“ s diplomom, čo stratili odhad medzi „zdravým“ a „chorým“ žartovaním. Títo páni určite!

Daroval žene ruku
Doktor Ahmed Rashed bol v roku 2002 študent medicíny a platonicky sa zaľúbil do striptérky. Atraktívna slečna si z vedátora a jeho pokusov pozvať ju na rande robila srandu. Keď jej raz v zápale vášne povedal, že spraví VŠETKO, len aby mu prikývla, objavila sa jej diabolská iskrička v oku: „Naozaj všetko?“

Nuž, ukázalo sa, že Ahmed je muž, čo si stojí za slovom. Ako dôkaz lásky priniesol striptérke suvenír z pitevne fakultnej nemocnice, kde mával praktické cvičenia. Keď sa profesor nedíval, pílkou na kosti odrezal nevládnu ruku istého nebožtíka a zaliatu v tekutine ju podaroval striptérke. Kuriózne je, že dievčina nespanikárila a ruku mala doma odloženú (čo skôr naloženú) celé štyri roky! Jedného dňa jej polícia pre opletačky so zákonom prehľadávala byt a náhodou objavila končatinu. Ahmeda, toho času už s lekárskym titulom, odsúdili za krádež.

„Podpísal“ sa skalpelom
Doktor Allan Zarkin mal trochu väčšie ego. Nič nezvyčajné v medicínskej brandži, lenže tento chirurg to fakt prehnal. Po tom, čo úspešne dokončil cisársky rez na svojej pacientke, jej zanechal na bruchu svoj podpis – iniciály AZ vyryté skalpelom do kože. Azda chcel, aby jeho vizitku neprehliadli pacientkine kamošky, keď jej budú pozerať na brucho?!

Z incidentu samozrejme vzišiel súdny proces. Hneď dva, aby sme boli presní. Podpísaná chudera zažalovala lekára a ako bolestné pýtala 5 a pol milióna dolárov. Plus, vedenie nemocnice dostalo vysokú pokutu za to, že zamestnalo hoci i kompetentného, no pološialeného „mäsiara“. Kuriózne na prípade je, že len niekoľko mesiacov po odznení škandálu si doktor Allan Zarkin našiel novú prácu – na ženskej klinike!

Pichla si pacientovu anestéziu
Aby sme neohovárali len doktorov, nasledujúci fail prináleží zdravotnej sestre. A veruže fail kolosálny! Sestrička Sarah May Casareto mala problém pri pohľade na ihlu. Avšak na rozdiel od väčšiny normálnych jedincov, ona nevedela vydržať Nepichnúť si ju. Pod lampou najväčšia tma, ako sa hovorí, a tak si nik z kolegov Sarah nevšimol, že majú v tíme drogovo závislú ženu.

Jedného dňa priviezli na operačnú sálu pána Kinga, ktorého čakal nepríjemný zákrok vyberania obličkových kameňov. Sarah mu mala pichnúť anestéziu, ale ešte než tak spravila,  neodolala a dve tretiny oblbováku pustila do vlastnej žily. Keď začal muž po prvom reze skalpelom hlasno protestovať, že všetko cíti, operatéri mu neverili a dotyčná sestra mu poradila, aby sa vzmužil a „myslel na niečo pekné“. Až po chvíli si ktosi v sále všimol, že Sarah sa divne usmieva, zatiaľ čo úbožiak na stole vraští čelo od bolesti. Lekárom zaplo, ˇo sa stalo, a tentoraz už napichli pacienta poriadne. Pán King prežil, aj keď s nie najkrajšími spomienkami, a závisláčka skončila v base.  

Autor: Mike

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Vyznáš sa v Tour de France?
Otestovalo sa 1452 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Brunetka si aktivovala mobil. Vtom blondínka hovorí:
- Jéj, máme rovnaký PIN, aj ja mám štyri hviezdičky!

 
Virtuálny barBlue Hawaiian Blue Hawaiian
  • 3 cl bieleho rumu
  • 3 cl Curacaa blue
  • 6 cl ananásového džúsu
  • 3 cl kokosového krému
  • ananás a koktailová čerešňa na zdobenie
 
Hra na dnes