ATLAS.SK: Sobota, 19.8.2017
meniny má Lýdia
   

Jedlá, ktoré mužom predlžujú život: Máte ich v jedálničku?

13.8.2017 | Zdravie

V prípade, že máte ešte dosť plánov, ktoré chcete v budúcnosti zrealizovať, mali by ste zvážiť, čo budete večerať. Sú totiž pokrmy skracujúce pobyt na tomto svete a naopak aj tie, ktoré vám pár mesiacov, či rokov dajú k dobru.

Avokádo
Mnoho chlapov sa mu vyhýba, pretože ho považujú za príliš tukové. A tuk nie je práve to, čo by pomáhalo vyrysovanej postave. Ale pozor. Tuk v avokáde je úplne iný ako napríklad v bravčovej klobáse. Avokádo je bohaté na antioxidanty, ktoré sú rozpustné práve v tukoch a tak vytvára doslova bombu na predĺženie života. Látky z avokáda v tele budú vychytávať voľné radikály a zárodky rakoviny, poctivejšie ako ktorákoľvek iná strava.

FOTO: Čím vás nakŕmia v ekonomickej a biznis triede rôzne letecké spoločnosti?

Maslo
Znie to šialene. Veď nám stále tvrdili, že pre telo nie je zdravé. Viac ako o pravdu však ide o potravinársku loby, ktorá chce presadzovať v strave stužené rastlinné tuky. Pravda je však taká, že aj naši starí otcovia vyrastali na chlebe s maslom a boli to iní valibuci. Maslo obsahuje mastné kyseliny a dokonca vitamíny, ktoré pomáhajú pri redukcii tuku. Zároveň je prírodným produktom a chutí tiež fantasticky, teda ak máte poctivé maslo priamo od kravičky.

Káva
Napísalo sa o nej dobrého aj zlého, ale život skutočne predlžuje. A to v dvoch aspektoch. Nie ste ospalý a tak viac žijete a menej polihujete. Následne má tendenciu predchádzať Parkinsonovej chorobe, takže si mladosť užijete dlhšie. Ak pijete jemne praženú kvalitnú kávu, telu dodáte množstvo antioxidantov, aby ste nedostali civilizačné choroby. Maximálne množstvo je však tri šálky denne.

Uletené zdravotné diagnostiky, ktoré fungujú

Arašidové maslo
Chutné a pritom zdravé. Jeho význačným prínosom je množstvo bielkovín a schopnosť znižovať kôrnatenie ciev. Uistite sa však, že ste siahli po produktoch bez prídavného cukru.

Chlieb
Proti chlebu tiahnu výživoví poradcovia na celom svete. Pravdou však je, že kvalitný celozrnný chlieb je plný antioxidantov, vitamínov, béčka, aj vlákniny a bielkovín. Dobre, obsahuje aj sacharidy, ale rozhodne nie sú tak nebezpečné. Omnoho viac takýto krajec chleba telu prospeje, ako mu poškodí.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Počúvajte, pán Kapusta" hovorí riaditeľ zamestnancovi, "nikdy by som si vás nedovolil budiť, keby to nebolo dôležité, ale ste prepustený!"

 
Virtuálny barMojito Grapefruitové Mojito Grapefruitové
  • 4 cl bieleho rumu
  • 1/8 ks grapefruitu
  • 7-10 mätových lístkov
  • 2 lyžičky trstinového cukru
  • 1/2 limetky
  • sóda
 
Hra na dnes