ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Hypnóza dokáže neuveriteľné veci, presvedčte sa

10.7.2017 | Zdravie

Neviete o sebe, ale vyzeráte čulý. Tak by sa dala charakterizovať hypnóza. Stav zmeneného vedomia, v ktorom sa telo správa úplne inak, ako za bežných okolností. A práve to sa dá využiť aj dokonale zneužiť. Po prečítaní nášho článku však budete pozerať na kmitajúce sa kyvadlo pred vašimi očami so značným rešpektom.

Hypnóza na balenie báb?

V apríli tohto roka bol zatknutý Sunil Kulkarni, vodca sekty v Bombaji, ktorý bol obvinený zo sexu s neplnoletými, organizovania obscénností aj drogovej trestnej činnosti. Jeho veľkou záľubou však boli hypnotické praktiky, ktorými podľa niektorých dokázal manipulovať s chlapcami a dievčatami do takej miery, že strácali slobodnú vôľu a sexuálne sa mu oddávali na požiadanie. Je to trochu obskúrny spôsob balenia žien, ktorý mu ale dlhé roky fungoval celkom obstojne.

Cesta k zdravej výžive
Victoria Reynolds od troch rokov nemohla jesť zeleninu. Vlastne nič hnedé, žlté a biele. Vyhýbala sa teda hlavne ovociu a zelenine. No a nemohla ju nielenže jesť, nedokázala ju ani umyť, chytiť do ruky, či očistiť. Ako matka si uvedomila, že tento návyk môže byť pre vývin jej dieťaťa nezdravý, a tak navštívila hypnoterapeutku. Počas pár hypnotických sedení jej strach úplne zmizol a Victoria si pokojne pochrumká aj na bielej reďkovke.

Hypnotický lupič
V Londýne prišiel zákazník do obchodu, spravil pár gest a pokojne oraboval obchodníka. Ten keď sa prebral, povedal, že bol omráčený, no išlo len o psychický útok. Video jasne zaznamenalo, že nebol použitý žiadny omračujúci predmet. Odborníci sa zhodli, že lupič musel už obchod viac ráz navštíviť a viac ráz obchodníka jemne hypnotizovať, pretože takto silno nejde údajne niekoho zmanipulovať na prvý raz.

Liečiteľ homosexuality
Hovoria si bratia Nikitenkovci a údajne za 88 dolárov v hotovosti liečia hypnózou homosexualitu. Popravde s tým však veľký úspech nedosiahli, ale zarábajú celkom slušne. Žeby dokázali zhypnotizovať davy, aby im verili?

Hypnóza namiesto liekov
V roku 2008 sa Bernadine Coady z Británie rozhodla pri bolestivej artroskopickej operácii kolena nepoužiť žiadne uspávacie prostriedky, iba autohypnózu. Bez pocitu najmenšej bolesti plne zvládla vŕtanie do kolena, operáciu, šitie a to všetko bez akéhokoľvek umŕtvenia. Dokonca sa jej rana aj veľmi rýchlo hojila. Je to jeden z doteraz najzaujímavejších úkazov hypnózy a jej využitia. Bernadine dokonca povedala, že tento spôsob hypnózy by sa dal využiť aj na ťažšie operácie, napríklad srdca. Mnoho rodičiek dnes už zasa berie hypnózu ako samozrejmosť a uľahčenie pri klasickom pôrode.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Otestujte svoje fitness IQ!
Otestovalo sa 18115 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Čašník ponúka hosťovi: "Mám teľacie srdce, bravčovú pečeň, hovädzí jazyk, údené kolená, rybie prsty a volské oká..."
Hosť ho preruší: "Vaše problémy ma nezaujímajú, dal by som si guláš a pivo!"

 
Virtuálny barDomáca citrovodka Domáca citrovodka
  • 0,4 dl vodky
  • 0,2 dl citrónového sirupu
  • 1 vaječný bielok
  • ľad
 
Hra na dnes