ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

FOTO: Tréningové tipy Matthewa McConnagheyho

9.8.2012 | Zdravie

Preč sú časy, kedy sme si z tohto herca robili srandu pre jeho zoženštené role lámačov sŕdc v romantických komédiách. Matthew McConnaghey dokázal, že vie byť aj samec, ktorému nie je zaťažko vykúpať sa vo vlastnom pote.

Všimnite si, že paparazzi fotky Matthewa McConnagheyho ho skoro vždy zachytávajú v akcii - pri behu, surfovaní, klikovaní, dvíhaní... (ak neveríte, kliknite si na fotogalériu pod článkom), takže máme podozrenie, že herec je buď nepretržite pod vplyvom chemických povzbudzovákov, alebo to myslí s tréningom naozaj vážne a nefláka cvičebný plán, aký si predsavzal. Súdiac podľa stavu jeho muskulatúry, máme dojem, že b.) je správne.

Syn majiteľa pumpy a zastupujúcej učiteľky vyrastal v Texase a už v mladosti mu nebola cudzia manuálna práca. Kým začal brať miliónové honoráre za svoj sladký úsmev, ponevieral sa kdekade, napríklad rok v Austrálii umýval riady. Húževnatosť mu ostala. Nemá najmenší problém zapracovať na zdvojnásobnení svalového objemu, keď si to úloha vo filme vyžaduje. Tu sú jeho finty, ako na to. Inšpirujte sa!

Trošku masochista
Zatiaľ čo jeho hereckí kolegovia prechádzajú extrémnymi výkyvmi hmostnosti aj pomeru svalovej hmoty v tele, Matthew je známy tým, že sa derie, aj keď nemusí. Tvrdí, že bez ohľadu na to, či práve filmuje alebo nie, každý deň aspoň hodinu behá, najradšej v mestských parkoch. Sporadicky sa zastaví, aby spravil pár desiatok klikov, potom pokračuje ďalej, až kým nie je v stave, že by sa z jeho tielka dala voda žmýkať.

Herec je tiež povestný nechuťou cvičiť programovo v pohodlnom prostredí luxusných fitnescentier. Viac ho láka terén. Pri každej možnej príležitosti uteká vysoko do hôr. Po svojich už zliezol Andy, potúlal sa v dedinkách Mali, aj v peruánskom dažďovom pralese.

Radšej ako trenažéry má prirodzené kardio – žúrovanie. Akurát namiesto chľastania TANCUJE do rána bieleho. Tvrdí, že poctivé rozhýbanie na parkete dá telu viac než silené šliapanie na bežiacom páse. Niečo na tom bude – navyše, ak nemáte rytmus v krvi, môžete sa spoľahnúť, že v prítmí nočného klubu sa vaše choreografie, podobné záchvatu epileptika, stratia v šume.

Improvizácia
Ďalšia dobrá lekcia, ktorú sa môžete z tréningového plánu Matthewa McConnagheyho naučiť, je umenie improvizácie. Športovo založený herec nemá problém robiť zdvíhačky na tyči od detskej hojdačky alebo na pevnejšom konári stromu, a podobne vraj pristupuje k precvičovaniu ostatných svalových partií. Na vybavenie domáceho fitka si príliš nepotrpí, je zástancom teórie, že športové náčinie sa dá v pohodičke „vyrobiť“ z toho, čo dom dal.

Tip na ďalšie čítanie: Presne v duchu filozofie hollywoodskej hviezdy, že nie je dôvod míňať stovky eur na drahé cvičebné stroje, vám dávame do pozornosti článok o tom, ako sa dá využiť obyčajná stolička pri posilňovaní.

Autor: Mike

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Fakty o Chuckovi Norrisovi.
Otestovalo sa 4185 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Futbalista Interu radostne telefonuje svojmu otcovi:
- Otec, bol si na futbale?
- Nebol synak.
- To je škoda! Dal som dva prekrásne góly.
- Výborne, som na teba hrdý. A ako skončil zápas?
- 1:1, otec...

 
Virtuálny barCassis Coco Cassis Coco
  • 4 cl vodky
  • 4 cl ríbezľovej vodky (čierna ríbezľa)
  • 8 cl pomarančového džúsu
  • 1 cl kokosového sirupu
  • strapec čiernych ríbezlí
 
Hra na dnes