ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

FOTO:Študentka prišla za počítačom o nohy!

7.8.2012 | Zdravie

Mladá Američanka Roxanne Myers má pamiatku na celý život. Videohra ju pripravila o časť tela. Prinášame vám jej šokujúci príbeh, rovnako ako fotografie, neurčené pre labilnejšie povahy.

Roxanne je poctivá študentka umenia, ktorá domáce úlohy berie vážne, azda až príliš. V rámci zadania jednej seminárnej práce na tému: „Závislosť a pohltenie“ sa preto rozhodla okoreniť fádnu teóriu vlastným praktickým experimentom. Za objekt závislosti a pohltenia si zvolila počítačové hry.

Osudný šlofík
Počas prestávky medzi semestrami sa snaživá školáčka pustila do projektu. Zatiahla žalúzie na izbe, zapla počítač, vložila herné CD a začala hrať. Jej cieľ bol hrať až do omrzenia, aby mohla neskôr na papieri vysvetliť, čo je na gamingu také vzrušujúce, atraktívne a návykové. V zápale hráčskej vášne si neuvedomila, že sedí celé hodiny bez pohnutia, v rovnakej a nie práve najzdravšej polohe – s nohami, pokrčenými pod zadkom na stoličke. S minimálnymi prestávkami na jedlo a WC takto presedela bezmála dva dni.

Potom prevážila prirodzená potreba spánku a Roxanne, fyzicky úplne vyšťavená, zaspala v sede v presne tej istej polohe, v akej predtým hrala. Keď sa zobudila a pokúsila sa vstať, zistila, že nohy ju neposlúchajú. Neprikladala tomu dôležitosť, veď mravčenie v končatinách je v podobných prípadoch normálna vec. Lenže nepríjemný pocit „cudzích“ nôh neustával. Netrvalo dlho a nohy jej úplne vypovedali službu, navyše sa pridalo zvláštne sfarbenie na chodidlách. To už spozorneli aj Roxannini rodičia a dcéru dopravili na pohotovosť.

Až lekárske vyšetrenia ukázali, že dievčina mala predispozíciu na upchávanie ciev, o ktorej rodina ani pacientka nevedeli. Do nemocnice prišli o päť minút dvanásť, ako sa hovorí, pretože po tele sa jej už začali tvoriť zrazeniny. Keby vyčkávala s pomocou ešte pár hodín, prišla by o život. Takto prišla „len“ o časť nôh, kde boli zrazeniny najhoršie a lekári nevideli iné východisko ako amputáciu.

Odkaz všetkým hráčom
Roxanne neskôr v rozhovore s novinármi tvrdila, že informácia o operácii bola najväčším šokom jej života. Dnes je v rekonvalescencii a tvrdí, že by svojím martýriom chcela mladým ľuďom ukázať, aké seriózne môžu byť následky bezhlavého gamingu.

Diskutéri na fórach stránok, kde bol tragický príbeh zverejnený, príliš zľutovania nad Roxanniným osudom nemali, poukazujúc na to, že dievčina prišla o nohy vlastnou hlúposťou a nezodpovednosťou. Čo si myslíte vy?

Red

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Futbalista Interu radostne telefonuje svojmu otcovi:
- Otec, bol si na futbale?
- Nebol synak.
- To je škoda! Dal som dva prekrásne góly.
- Výborne, som na teba hrdý. A ako skončil zápas?
- 1:1, otec...

 
Virtuálny barCassis Coco Cassis Coco
  • 4 cl vodky
  • 4 cl ríbezľovej vodky (čierna ríbezľa)
  • 8 cl pomarančového džúsu
  • 1 cl kokosového sirupu
  • strapec čiernych ríbezlí
 
Hra na dnes