ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Dostaňte sa do formy aj bez cvičenia

12.4.2017 | Zdravie

Nechce sa vám chodiť každý deň do fitka, ale leto sa blíži a radi by ste sa zbavili nadbytočných kíl? Pokiaľ je vaša odpoveď áno, tak máme pre vás pár tipov, vďaka ktorým sa nebudete hanbiť vyzliecť si na kúpalisku tričko.

Dávajte si ku všetkému avokádo

Možno ste si vždy do každého jedla pridávali soľ, čili, kečup, atď. Skúste si začať pridávať do všetkého avokádo. Skúste si ho dávať na sendviče alebo burgre namiesto syru. Dodá vám vlákninu a dobré tuky.

Zabudnite na športové drinky

Energetické, izotonické, či proteínové nápoje nie sú nič iné, ako kopa chémie a cukru. Namiesto nich si dajte čistú vodu a nejaký výživný olovrant. Ušetríte si prázdne kalórie z nápojov, ktoré rýchlo strávite.

Hýbte sa v práci
Riziko nadváhy u vás vzniká najmä ak je vaše zamestnanie sedavej povahy. Rady, ako nestvrdnúť v práci, sme vám dali už minule, tak si ich určite prečítajte, pretože vám pomôžu dostať sa do formy.

Vyvážte si, čo máte na tanieri

Nemusíte si odopierať vaše obľúbené jedlá, ako sú cestoviny alebo hranolčeky, ale na každú porciu takejto sacharidovej bomby si dajte aspoň rovnaké množstvo nejakej ľahkej zeleniny. Skvelou voľbou je napríklad špargľa, špenát, brokolica alebo cibuľa, ktoré vám dodajú vlákninu.

Ak chcete tehličky na bruchu, týmto jedlám sa vyhnite

Oddýchnite si od alkoholu

Nehovoríme, že si nesmiete vyjsť s kamarátmi na pivo, ale po bujarom víkende vám odporúčame dať si na niekoľko dní úplnú pauzu od alkoholu. Počas nich skúste byť na vode a čajoch, ušetríte si mnoho práznych kalórii (ktorých je v alkohole prekvapivo veľa) a budete sa cítiť sviežejšie.

Použite hrnček ako odmerku
Určite dobre poznáte, že keď si otvoríte balíček čipsov, tak po chvíli v ňom nezostane ani jeden. K sebaovládaniu pri maškrtení vám pomôže, ak si nasypete svoju porciu do hrnčeka a zjete iba toľko, čo sa vám doň zmestí. Zamaškrtíte si, nepriberiete, nebude vám potom zle a ešte vám aj ostane aj na ďalší deň.

Autor: Tatiana
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Bača, aká bola svadobná noc?"
"Nuž, najprv som si prdou, aby si nemyslela, že som nesmelý. Potom som jej dau po papuli, aby hneď vedela, že nebudem pod papučou. No a potom som to robiu s ovečkou, aby si nemyslela, že budem od nej závislý..."

 
Virtuálny barPearl Harbor Pearl Harbor
  • 2 cl vodky
  • 2 cl melónového likéru
  • ananásový džús
 
Hra na dnes