ATLAS.SK: Nedeľa, 20.8.2017
meniny má Anabela
   

Čo sa stane so svetom, ak bude mať každý pár len jedno dieťa?

25.12.2016 | Zdravie

Čím viac jedináčikov pribudne, tým skôr sa svet ocitne vo svojej temnej fáze. Biblické milujte sa a množte dostáva na frak a zdá sa, že nám za to bude už veľmi skoro hroziť apokalypsa.

Spomalenie ľudskej pažravosti

Odhady hovoria, že do roku 2050 by malo byť na Zemi viac ako deväť miliárd ľudí, čo je podľa niektorých odborníkov už hraničný počet na udržanie akejkoľvek schopnosti prežiť na tejto planéte. Preto existujú zástancovia, že prirodzenou redukciou je iba jedno dieťa do rodiny. Zdá sa, že vyspelé krajiny vrátane Európy sa už tohto kréda držia. Ani to však nie je cesta bez problémov.

Ako ďaleko to ľudstvo dotiahlo? Prezradí vám to Kardašovova škála

Rodová nerovnosť
V mnohých krajinách sú ženy považované za menej hodnotné. Preto sa napríklad v Číne snažia s dievčatami ísť na potrat, alebo sa ich jednoducho zbavia. Dnes je v tejto krajine už o 30 miliónov mužov viac ako žien. Na jednej strane nám to lichotí, že nie sme odsúdení na potrat, na druhej je to tragické ak si nebudeme mať z čoho vyberať partnerky. Tie začínajú chýbať a nie každému rétorika LGBT vyhovuje...

Vzostup feministiek
Ubúdanie žien bude mať za následok obsadzovanie pozícií predovšetkým ženami. Tento paradox sa už dnes deje v Číne. Vzdelané ženy sú karieristky, ktoré tvrdo bojujú na pracovnom trhu a ako vzdelaním, tak aj ženskými zbraňami porážajú mužov. Muži ako väčšinové pohlavie začína byť pohodlné. Lenže pozor, karieristky a feministky nielenže nie sú často vhodné partnerky, ani v sexe to s nimi nie lahôdka.

Éra jedináčikov
Nedám, nepodelím sa, všetko chcem ja! Jedináčikovia sú, či chceme alebo nie, zvláštne nátury. Už dnes kráčajú proti korporátnym pravidlám o tímovom duchu. Ten dnes zdá sa hlási ústup a do popredia sa skôr presadzujú silné individuality. Na úkor ostatných. Pre jedináčika je dôležitá často iba jediná osoba a to on sám.

Chaos v sociálnom systéme
Aj na Slovensku fungujeme na predpoklade, že bude viac mladých pracujúcich ako dôchodcov a tento efekt sa jednoducho už nepodarí udržať. U nás politika jedného dieťaťa začína naberať reálne kontúry aj bez príkazov. Čo to znamená? Životná úroveň pôde ku dnu ako mafián so zabetónovanými nohami. Nie, jednoducho jeden človek nedokáž uživiť dvoch dôchodcov, svoje nepracujúce dieťa a množstvo sociálnych prípadov. Nastane sociálny chaos, krach, apokalypsa a rabovanie.

Vyhynutie

Ak by sme dnes rozhodli, že všetci ľudia striktne dodržia politiku jedného dieťaťa, bude stačiť 33 generácií na vyhynutie ľudstva. Navyše ku koncu by to nebolo príliš ružové. Mnoho rodín, sesterníc a bratrancov by muselo kopulovať spoločne o záchranu sveta a navyše zúžila by sa pestrosť rás, takže by sa rodilo stále menej pekných ľudí na sex. Preto by hrozilo vyhynutie aj omnoho skôr.

Autor: Marcos


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Vyznáte sa v gangsterkách?
Otestovalo sa 9899 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ide Japonec do krčmy a hovorí: čin čon chang chun kofola
Krčmárka mu odpovie: 2 litre v plastovej fľaši čoho?

 
Virtuálny barBrandy Sour Brandy Sour
  • 6 cl brandy
  • 3 cl citrónovej šťavy
  • 1/2 lyžičky cukru
  • koktailová čerešňa a pomaranč na ozdobenie
 
Hra na dnes