ATLAS.SK: Piatok, 18.8.2017
meniny má Elena, Helena
   

Čo sa stane, keď sa budete týždeň sprchovať studenou vodou?

29.5.2017 | Zdravie

Teploty vonku stúpajú a tak čoraz viacerí ľudia sa odhodlávajú, že budú svoje telo osviežovať nielen zvnútra chladenými nápojmi, ale aj zvonka studenou vodou. Máme pre vás sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť, ak chcete začať s otužovaním doma v sprche. Prečítajte si, čo vás čaká v prvom týždni.

Prvé sekundy bolia, potom je to už fajn

Vojsť celým telom pod studenú vodu je najhoršie. Určite aj vy budete pod ľadovú smršť vstupovať po centimetroch. Ale keď už ste tam celý, vaše telo sa do 30 sekúnd adaptuje a potom je studená voda znesiteľná. Po treťom dni by ste už nemali problém rovno si pustiť chladnú sprchu na celé telo. Ak vytrváte, presvedčíte sa, že aj keď je ľadová, tak či tak je to príjemná sprcha.

Vaša pokožka bude v lepšom stave
Dermatológovia sa zhodujú, že horúca voda škodí pokožke a vysušuje ju. Studená robí presný opak, koža sa pekne napne a je svieža. Pocítiť to môžete najmä na vašich rukách, ktoré sú počas celého dňa vystavené niekoľkonásobnému umývaniu v horúcej vode a po osviežení budú zrazu vláčne.

Dobre padne po tréningu
Po športovom výkone je dobré schladiť si telo a čo najskôr sa zbaviť nepríjemného potenia. Sprcha vlažnou až studenou vodou je na to ideálna. Avšak dávajte si pozor, aby ste vášmu kardiovaskulárnemu systému neprivodili tepelný šok.

5 typov mužskej postavy: Ktorý z nich ste vy?

Nezabijete v sprche celé ráno
Asi nám dáte za pravdu, že studené sprchy sú kratšie, než tie zaparené. Ako sa tvorí hmla v kúpeľni počas vášho parného kúpeľa, zahmlieva sa aj vaša myseľ a dostávate sa naspäť do driemot. Studená sprcha je presný opak, príjemne vás zobudí a za chvíľku ste pripravení na odštartovanie nového dňa.

Neprídete o geniálne myšlienky
Každý už niekedy dostal v sprche geniálny nápad, ale priznajte sa, koľkokrát ste ho zabudli skôr, než ste vyšli z kúpeľne? Môže sa to už spomínaná zahmlená myseľ. Po sviežej sprche budete mať s bystrou mysľou ešte geniálnejšie nápady a dokonca si ich aj zapamätáte.

Tak čo, vyskúšate v sprche otočiť batériu na modrú stranu? Myslíme si, že určite to stojí aspoň za vyskúšanie, aj keď znížite teplotu vody iba o pár stupňov.

Autor: Tatiana
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Blondínka stojí na letisku a pýta sa letušky: "Prosím vás,dnes v rádiu som počula že letia ružové kabelky.O koľkej???"

 
Virtuálny barLetný Vánok Letný Vánok
  • 2 cl mätového čaju
  • 1 cl vodky
  • 1 cl cukrového sirupu
  • šťava z 1/2 citróna
  • minerálna voda
  • koliesko citróna
  • citrónová šťava a cukor na krustu
 
Hra na dnes