ATLAS.SK: Pondelok, 21.8.2017
meniny má Jana
   

Čo sa stane, keď nejdete na veľkú, keď treba?

30.4.2017 | Zdravie

Ľudské telo je skvelý stroj, ale má jednu chybu, niekedy sa ohlási v nevhodný čas. Týka sa to najmä procesu vyprázdňovania, ktorý ako na just vyzýva na návštevu toalety, keď to najmenej vyhovuje. Pozrite sa, čo sa začne diať vo vašom tele, keď mu nedovolíte vykonať to, čo musí.

Keď vám treba

Výzvu, že treba vyhľadať záchod dostanete, keď sa stolica dostane do konečníka. U väčšiny ľudí sa výstražný signál zvykne dostaviť každý deň zhruba v rovnakom čase, ale niekedy sa to nehodí a ísť na záchod sa niekedy naozaj nedá ísť.

Po dvoch hodinách
Udržať „to“ v sebe vyžaduje vedomé stiahnutie zvierača, ktoré zabráni nehode. V prvých hodinách od začiatku výzvy môžete cítiť v oblasti brucha tlak až kŕče. Nepohodlný pocit je doplnený plynatosťou a nafukovaním.

Po šiestich hodinách
Nutkanie navštíviť toaletu sa v tomto štádiu vytráca, lebo začínate mať črevnú zápchu. Telo sa snaží opäť spracovať to, čo už malo byť vonku.

Benefity, ktoré môže vášmu telu dať iba dobrá masáž

Po 12 hodinách
Čím dlhšie je vo vnútri, tým je stolica tvrdšia. Pritom môžete pozorovať, že vaše brucho je výrazne naduté a nedokážete ho stiahnuť ani keď veľmi chcete. Keď sa v tomto štádiu vyberiete na toaletu, počítajte s tým, že to pôjde von veľmi ťažko a pomaly. Budete mať pri tom bolesti, môže sa objaviť krvácanie a trhliny.

Ak to ešte stále držíte
Keď si to necháte v sebe pridlho, samé sa to von asi už nedostane. V lepšom prípade vám pomôžu preháňadlá, v tom horšom budete musieť dostať stolicu z tela von mechanicky.

Takže keď najbližšie pocítite, že musíte ísť, tak choďte ihneď ako budete môcť. Je to lepšie, ako sa celý deň trápiť kvôli niečomu, čo môže byť za chvíľu vybavené.

Autor: Theo
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Brunetka si aktivovala mobil. Vtom blondínka hovorí:
- Jéj, máme rovnaký PIN, aj ja mám štyri hviezdičky!

 
Virtuálny barBlue Hawaiian Blue Hawaiian
  • 3 cl bieleho rumu
  • 3 cl Curacaa blue
  • 6 cl ananásového džúsu
  • 3 cl kokosového krému
  • ananás a koktailová čerešňa na zdobenie
 
Hra na dnes