ATLAS.SK: Štvrtok, 17.8.2017
meniny má Milica
   

Čo (ne)jesť na romantickej večeri

4.2.2017 | Zdravie

Romantickú večeru, respektíve intímne chvíle, ktoré po nej obvykle nasledujú, vám môže pokaziť nevhodný výber jedla. Napríklad aj na Valentína by ste sa mali pripraviť vopred a premyslieť si, čo budete jesť.

Čím si rande nepokazíte?

Grilovaný losos

Losos na grile s ľahkou zeleninovou prílohou je tým pravým jedlom na romantickú večeru pri sviečkach. Dobre sa z neho najete, nezaťaží vás, vyhnete sa zapáchajúcemu dychu a budete mať silu na zvyšok večera.

Cvikla
Cvikla, okrem toho, že je chutná, má aj zdraviu prospešné účinky, ktoré sa vám môžu na rande hodiť. Znižuje krvný tlak (ten by vám pri príťažlivej partnerke mohol veľmi rýchlo stúpnuť) a okysličuje krv, vďaka čomu budete mať viac energie, ktorú večer ešte budete potrebovať.

Stolovacie návyky, na ktoré sme akosi pozabudli

Suši
Pokiaľ patríte milovníkom ázijskej kuchyne, objednajte si na večeru suši. Sacharidy v ryži vám dodajú potrebnú energiu, ryba zase doplní vaše zásoby bielkovín a to všetko bez toho, aby vám bolo ťažko.

Kuracina
Kuracie mäso je ideálnou voľbou na romantickú večeru. Je ľahko stráviteľné a môžete ho jesť s akoukoľvek prílohou. Stávkou na istotu je grilovaný kurací steak, z toho vám určite nebude ťažko.

Čomu sa radšej vyhnúť?

Cestoviny
V romantických filmoch si zaľúbenci obvykle pochutnávajú na cestovinách, ale filmári zabúdajú na to, že po takej dávke sacharidov, aká je v porcii cestovín, nie je šanca, aby vládali ešte pokračovať v romantických radovánkach. Realita je taká, že po cestovinovej večeri zaspíte ako batoľa.

Cesnak
Okrem toho, že cesnak vám vyrobí v ústach nenapodobiteľnú nevábnu arómu, môže neblaho ovplyvniť aj zápach vášho potu. U niektorých ľudí býva tento jav intenzívny, takže na rande (a radšej ani deň pred) nejedzte nič cesnakové.

Ružičkový kel
Aj keď je ružičkový kel hotová vitamínová bomba, dajte si ho inokedy. Keďže obsahuje ťažko stráviteľnú vlákninu, po večeri by vás trápilo bolestivé nadúvanie a nepríjemné plyny.

Prečo sex vo vírivke nie je dobrý nápad

Pikantné jedlá
Štipľavé jedlá obvykle obsahujú aj mnoho kyslých zložiek, čo vytvára kombináciu, ktorá by vám privodila pálenie záhy a bolesti v oblasti hrudníka.

Burrito
Jedlo plné vlákniny a strukovín, akým je napríklad burrito, býva pri romantickej večeri veľmi zradné. Už krátko po jedle sa dostavia vedľajšie účinky, ktoré zahŕňajú nafukovanie a plyny.

Čokoládový koláč
Ak si po večeri dáte ešte aj výdatný dezert v podobe čokoládového koláča, môžete si byť istý, že ten večer už budete chcieť iba spať. Sladkej bodke by ste sa však mali vyhnúť aj z iného dôvodu. Po výdatnom jedle, ktoré ste pravdepodobne aj zapíjali alkoholom, by ste koláč nemali jesť, lebo budete mať nadbytočnú tvorbu žalúdočných štiav a nepríjemný pocit pálenia v pažeráku.

Užitočná rada na záver: Nezabudnite počas večere piť veľa vody. Aj mierna dehydratácia vám môže spôsobiť nevoľnosť a malátnosť.

Autor: Theo
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Mladý muž príde do pekárne a pýta sa:
"Slečna, koľko u vás stojí biely chlieb?"
"Určite nie viac ako týždeň."

 
Virtuálny barKáva Fiery Káva Fiery
  • 6 klinčekov
  • pol tyčinky škorice
  • citrónová a pomarančová kôra
  • 1dl rumu
  • 1dl koňaku
  • kryštálový cukor
  • 4dl horúcej čiernej kávy
 
Hra na dnes