ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Čo najviac neprospieva vašim spermiám?

17.1.2017 | Zdravie

Investovať do kondície, zdravia a chuti našich spermií je pre každého muža jednou z najdôležitejších vecí v živote. Nielenže tým pestujete budúcnosť svojho rodu, ale aj to, či bude partnerka chcieť prehĺtať, alebo vypľúvať.

Cvičte

V jednej porcii ejakulátu je 15 až 150 miliónov spermií. To je extra veľký rozdiel. Preto ak chcete mať plnú dávku, je potrebné ich posilňovať. Najlepším klíčivom pre naše bičíky je šport.

Prečo sú muži čoraz neplodnejší? Poznáme dôvod

Presnejšie dvíhanie ťažkých váh. Posilňovanie vyplavuje testosterón, na ktorom je tvorba spermií závislá. Vedecké štúdie dokázali, že chlap, ktorý strávi v posilňovni týždenne tréningom približne desať hodín, má schopnosť maximalizovať výkon svojich semenníkov.

Skoncujte s neresťami
Napríklad obľúbené údeniny. Majú množstvo voľných radikálov, ktoré oslabujú silu nášho ejakulátu pri plodení a dokonca sa hovorí, že práve toxíny sú zodpovedné aj za deformity potomstva. Preto je lepšie sa ich zrieknuť. No nie je to len rodová záležitosť. Údeniny, alkohol a fajčenie veľmi negatívne ovplyvňujú vašu chuť tam dole. Preto nečakajte, že po záťahu s kamošmi, kde bolo v ponuke cigareta, pivo a utopenec, bude partnerka s radosťou prehĺtať. Ideálne je dopriať si 50 percent jedla v rastlinnej forme. Vtedy budete chutiť omnoho lepšie. Ak si dáte aj ananás, banány, bobuľové ovocie, jahody, bude sa zalizovať. To vám garantujeme.

S telefónom opatrne
O tom, či mobily spôsobujú rakovinu alebo nie, sa vedú úvahy dlhé roky. No minimálne vplývajú v negatívnej forme na pohyblivosť spermií. Ak nosíte svoj mobil vo vrecku viac ako štyri hodiny, schopnosť mobility sa znižuje až o tretinu. To nie je dobré riskovať.

Znížte spotrebu kávy
Káva je vynikajúca pochutina, ale spermie si ju moc nepochvaľujú. Dánska štúdia ukázala, že muži holdujúci káve vo vysokých dávkach ich mali menej. Platilo to aj o konzumácii energetických drinkov. Preto pozor. Navyše káva aj negatívne ovplyvňuje chuť ejakulátu. Prípustná a zdravá dávka, ktorá sa negatívne neodrazí na chuti ani kondícii, sú maximálne tri kávy a energetické nápoje je lepšie nahradiť čistou vodou.

Pozor na prehrievanie
Ak hľadáte najchladnejšie miesto na tele, sú to práve semenníky. Predstavujú chladničkou nášho organizmu, pretože spermie vydržia čerstvé pri teplote asi 34 stupňov Celzia, ktorá sa v miešku prirodzene nachádza. Preto im neprospievajú vyhrievané sedadlá v autách ani saunovanie. Ak chcete byť chlap ako buk, sauna maximálne dvakrát týždenne na 15 minút. Vyššia intenzita už ohrozuje vaše pokolenie.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Otestujte svoj mechúr!
Otestovalo sa 31695 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Čašník ponúka hosťovi: "Mám teľacie srdce, bravčovú pečeň, hovädzí jazyk, údené kolená, rybie prsty a volské oká..."
Hosť ho preruší: "Vaše problémy ma nezaujímajú, dal by som si guláš a pivo!"

 
Virtuálny barDomáca citrovodka Domáca citrovodka
  • 0,4 dl vodky
  • 0,2 dl citrónového sirupu
  • 1 vaječný bielok
  • ľad
 
Hra na dnes