ATLAS.SK: Piatok, 18.8.2017
meniny má Elena, Helena
   

Aokigahara - japonský les samovrahov, ktorý je posiaty mŕtvolami

4.6.2017 | Zdravie

Volajú ho aj „dokonalým miestom na smrť". Japonský les Aokigahara si drží smutné druhé miesto v rebríčku najpopulárnejších destinácií pre samovrahov (prvým je most Golden Gate v San Franciscu). Od 50-tych rokov minulého storočia sa v ňom dobrovoľne pripravilo o život vyše 500 ľudí.

Japonskí spiritualisti veria, že samovraždy, ktoré ľudia spáchali v lese Aokigahara, zmenili toto miesto na nepoznanie, a to najmä zo spirituálneho hľadiska. Tvrdia, že zlí duchovia dokonca mnohým návštevníkom lesa zabránili vrátiť sa späť domov. Situáciu ešte komplikujú bohaté ložiská železa, ktoré tu v podstate znemožňujú používanie kompasu.

Horská dráha smrti: zabíja jediná jazda


Les je pomerne rozľahlý a aj ľudia, ktorí sa sem len prišli prejsť, málokedy natrafia na iných návštevníkov. Hustá spleť stromov tiež sťažuje hľadanie prípadných obetí a polícia sa preto zamerala na prevenciu. Na okraj lesa umiestnila množstvo tabúľ s textami: „Život je vzácny dar od vašich rodičov," či: „Zavolajte na linku dôvery predtým, než sa rozhodnete zomrieť."

Potenciálnych samovrahov však tieto cedule len málokedy odradia. Dobrovoľníci, ktorí les čistia, tu ročne nachádzajú desiatky mŕtvol, niektoré sa však nikdy nepodarí objaviť. Úrady presné čísla taja, aby les neurobili ešte populárnejším.

Najdesivejšie masové samovraždy: prečo ich ľudia spáchali?

Ľudia, ktorí blízko lesa bývajú, tvrdia, že návštevníkov je ľahké rozdeliť do troch skupín. Prvou sú turisti, ktorí majú na sebe športové oblečenie a túžia po výhľade na horu Fudži. Druhou sú zvedavci bažiaci po nájdení mŕtvoly, no a tretiu tvoria tí, ktorí sa neplánujú vrátiť domov.

Samovrahovia však nepremýšľajú nad tým, aký má ich posledný čin dopad na turistov a lesníkov. Policajt, ktorý sa živí hľadaním tiel, v jednom z rozhovorov dokonca povedal: „Videl som už mnoho nebožtíkov v rozdielnych štádiách rozkladu aj mŕtvoly obhryzené zvieratami. Verte mi, na smrti v tomto lese nie je nič krásne."

Lesníci sú na tom ešte horšie než policajti. Často práve im pripadne úloha odniesť telo späť do civilizácie, ktorú v ich prípade predstavuje lesnícka chata. Potom hrajú kameň-papier-nožnice o to, kto bude s telom spať v jednej miestnosti. Veria totiž, že ak nebožtíka nechajú osamote, jeho duša bude nepokojná.

Aj napriek rôznym snahám ostáva Aokigahara mimoriadne populárnym miestom pre samovraždu. A pre tých, ktorí veria v paranormálne javy, je tiež mimoriadne zaujímavou destináciou. My len podotkneme, že určite aj veľmi desivou.

Autor: Liam
Foto. Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Čo všetko vieš o Slovensku?
Otestovalo sa 9099 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Blondínka stojí na letisku a pýta sa letušky: "Prosím vás,dnes v rádiu som počula že letia ružové kabelky.O koľkej???"

 
Virtuálny barLetný Vánok Letný Vánok
  • 2 cl mätového čaju
  • 1 cl vodky
  • 1 cl cukrového sirupu
  • šťava z 1/2 citróna
  • minerálna voda
  • koliesko citróna
  • citrónová šťava a cukor na krustu
 
Hra na dnes