ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

5 potravín, ktoré zastavia plešatenie

23.2.2017 | Zdravie

Ubúdajú vám vlasy a nechcete skončiť s holou hlavou? V boji so stratou vlasov vám môžu pomôcť vybrané potraviny. Prečítajte si, ktoré sú to a ako ich môžete zužitkovať.

Špenát

Zelené listy špenátu sú bohaté na železo a vitamín C, ktorý pomáha železu vstrebať sa. Používajte špenátové lístky ako prílohu k vajíčkam alebo hríbom, ktoré majú veľa vitamínu D. Táto kombinácia živín by mala spomaliť stratu vlasov.

Oleje
Kokosový, tekvicový a rozmarínový olej sú hotovým balzamom pre vaše vlasy. Ich konzumácia podporuje rast vlasov a utlmuje svrbenie. Účinok tekvicového oleja dokázala aj vedecká štúdia, kde dávali mužom 400 miligramov tekvicového oleja denne. Po 24 týždňoch ich vlasy porovnali s kontrolnou vzorkou mužov, ktorí užívali placebo, a tí, ktorí konzumovali olej mali o 40 percent zlepšený rast vlasov.

Ako by sa mali muži podľa žien o seba starať


Oleje môžete na vlasy používať aj povrchovo. Naneste si ich na vlasy pred umývaním, alebo ich použite po umytí ako stylingový prípravok. Medzi umytiami tak budú vaše vlasy ošetrované.

Med
Kúra s použitím medu je síce lepkavá, ale v štúdii sa preukázala ako účinná pri boji s rednúcimi vlasmi, najmä ak zároveň trpíte seboroickou dermatitídou. Stačí si každý druhý deň vmasírovať med do vlhkých vlasov, resp. do pokožky hlavy, a po chvíli zmyť. Účinok by sa mal dostaviť do štyroch týždňov.

Najlepšie pánske účesy jari 2017: ako si nechať upraviť vlasy?

Losos
Proteíny pomôžu vašim vlasom, aby mali hustejšiu štruktúru a aby sa vám vzchopili aj oslabené korienky. Plný bielkovín je napríklad losos. Chutné mäsko z lososa vám dodá vitamíny a omega-3 mastné kyseliny, ktoré zlepšia štruktúru a celkový vzhľad vlasov.

Orechy a semienka
Bohaté na omega-3 a omega-6 mastné kyseliny sú aj orechy a semienka rôznych druhov. Po šiestich mesiacoch sa vďaka orechom a semenám zredukuje vypadávanie vlasov, budú vám lepšie rásť vlasy a budú hustejšie. Vyskúšajte jesť napríklad vlašské orechy, ľanové semienko, sezamový a slnečnicový olej.

Autor: Tatiana
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Bača, aká bola svadobná noc?"
"Nuž, najprv som si prdou, aby si nemyslela, že som nesmelý. Potom som jej dau po papuli, aby hneď vedela, že nebudem pod papučou. No a potom som to robiu s ovečkou, aby si nemyslela, že budem od nej závislý..."

 
Virtuálny barPearl Harbor Pearl Harbor
  • 2 cl vodky
  • 2 cl melónového likéru
  • ananásový džús
 
Hra na dnes