ATLAS.SK: Nedeľa, 20.8.2017
meniny má Anabela
   

Zvuk prdu: čo vám vie prezradiť?

18.6.2017 | Úlety

Nie je prd ako prd. Ani čo sa týka vône, ani zvuku. Čo nám prezradí jeho prejav, ktorý najprv zachytia uši, a potom sa rozšíri jeho neklamný čuchový atribút? Už vrznutie napovie, či otvoriť okno, alebo sa slastne obrátiť na druhý bok a nejakú tú molekulu zápachu len nechať vyprchať do priestoru.

Neškodný hrom

S prdmi je to ako s búrkou. Hrmenie nie je nebezpečné a teda aj zvukové efekty spojené s masívni odozvami smrdia najmenej. Tieto plyny sa tvoria v črevách často krátko po rýchlom jedle a ich zdrojom je vzduch, ktorý ste prehltli. Obsahujú aj metán, síru, rôzne kysličníky, ale najväčším objemom je vzduch. Tieto prdy sú hlasné, masívne, ale takmer nesmrdia.

Tiché nástrahy
Takzvaný špión. Prd, ktorý sa neprejavujú takmer vôbec, prepasíruje sa vám cez zadok nenápadne, ale o to viac vás dorazí. Tiché plazivé prdy väčšinou majú vysoký obsah síry a preto smrdia dosť výrazne. Tento prejav čriev nemá hromovú intenzitu a aj tak opustí anál rýchlosťou približne tri metre za sekundu, takže v krátkom slede naplní celú miestnosť.

Štipľavý ako fras
Jeho zvuk je ako hvizdnutie komára okolo ucha. Nie je príliš hlučný, ale ani tichý, je to ten typ prdu , ktorý sa dá zamaskovať ako vrznutie stoličky. Hlavne po ňom nekašlite. Mnoho ľudí má tendenciu následne začať robiť zvuky, ktoré pôvodný ani nepripomínajú a zbytočne sna seba upútajú pozornosť. Jeho problémom je však pálivosť a máte pocit, akoby vám prebehla slipmi žihľava. Často zo sebou nesie aj stopy stolice. Je prepĺňaný metánom a kvasnými plynmi, čo znamená, že s vašim trávením to nie je celkom BIO kvalita. Tento prd sa vyskytuje ako dozvuk po hnačkách, alebo napríklad ako ich predzvesť.

Paradoxy prdov
Prdnutie jednoducho nemožno len tak zamiesť pod koberec. Ako ste už pochopili, jeho zatajenie je viac než ťažké. Hlasné prdy má každý schopnosť priradiť k vám ako k autorovi a už máte o posmešné pohľady postarané. Tichým záškodníkom síce môžete vyviaznuť z podozrení, ale na druhej strane to bude chcieť poriadne nervy tváriť sa, že ste to neboli vy. Pretože tento druh plynového útoku poriadne zasiahne hlavne cudzie nosy. Pri prdoch totiž platí, že vlastný vždy smrdí menej ako ten cudzí.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Ste hypochonder?
Otestovalo sa 13694 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ide Japonec do krčmy a hovorí: čin čon chang chun kofola
Krčmárka mu odpovie: 2 litre v plastovej fľaši čoho?

 
Virtuálny barBrandy Sour Brandy Sour
  • 6 cl brandy
  • 3 cl citrónovej šťavy
  • 1/2 lyžičky cukru
  • koktailová čerešňa a pomaranč na ozdobenie
 
Hra na dnes