ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Vrchol samoľúbosti zvaný sologamia: Ľudia sa sobášia sami so sebou

13.6.2017 | Úlety

Plné mobily selfie fotiek, motivačné reči a články o tom, aké je dôležité starať sa o seba a milovať sa. Tieto a ďalšie typické prvky dnešnej doby spôsobujú, že ľudia sú čoraz sebeckejší. No samoľúbosť asi dosiahla svoj Olymp, pretože najnovšie sa môžete sobášiť sami so sebou.

Všetko sa vystrojí ako na bežnú svadbu, s tým rozdielom, že pred oltár sa postaví iba jeden človek, ktorý vyzná lásku sám sebe a sľúbi si, že navždy sa bude milovať. Takýto stupeň sebalásky sa nazýva sologamia.

Sologamný sobáš je verejným prehlásením, že niekto chce ostať bez partnera a túži osláviť lásku k sebe. Formálne (zatiaľ) nie je možné oženiť sa alebo vydať sa za seba, ale našli sa podnikavci, ktorí na samoľúbych jedincoch chcú zarobiť. Ponúkajú balíčky, ktoré obsahujú všetko potrebné k sologamnému obradu – obrúčku zo zlata alebo striebra, svadobný sľub a kartičky, ktoré vám majú pripomínať ako veľmi sa milujete.

FOTO: Nevesta si vybrala za družičky piatich chlapov: Ako to prežili?

Trend sologamie rozpútal na internete búrlivé debaty. Väčšina ľudí to berie ako recesiu, mnohí si z zo samoľúbych neviest a ženíchov uťahujú, ale psychológovia varujú, že ide o nebezpečnú formu narcizmu.

Čo si myslíte vy? Dokáže zájsť samoľúbosť ešte ďalej? Zapojte sa do debaty a napíšte váš názor do komentárov.

Autor: Tatiana
Foto: Profimedia.sk


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Česká republika porazila vo finále MS v hokeji Ruskú federáciu. Rusi im asi po týždni poslali list. Gratulujeme.STOP. Boli ste silný súper.STOP. Ropa STOP. Zemný plyn STOP.

 
Virtuálny barBull Driver Bull Driver
  • 4,5 cl vodky
  • 9 cl Red Bullu
  • 9 cl pomarančovej šťavy
 
Hra na dnes