ATLAS.SK: Sobota, 19.8.2017
meniny má Lýdia
   

VIDEO: Čínsky dvojník Vladka Weissa: neuveríte, koľko ľudí napratal do auta

15.5.2017 | Úlety

Legenda hovorí, že jednému slovenskému hráčovi sa podarilo do géčkového mercedesu natlačiť celú futbalovú jedenástku. Ale dodnes nikto s istotou nevie, či sa skutok stal, alebo ide len o rozprávku. V Číne však tento príbeh ofejkovali, tak ako to robia radi, no pridali aj niečo vlastné. A tak vznikol nový cestný hrdina, čo sa počtu pasažierov týka.

Jedna nenápadná dodávka

Šinula si to po čínskej ceste, no trochu nebezpečne prechádzala z pruhu do pruhu. To sa v postate zdá byť podobné aj so slovenským príbehom, no miesto, kde sa pointa zásadne rozdeľuje, je na sedadle vodiča. Ten svoje auto pokojne odstavil na okraj cesty a vôbec sa netváril, že nešoféroval. Navyše, príliš sa nedalo, nemal sa kam pohnúť. Auto bolo kompletne preplnené. Dodávka, kde sa bežne odvezie osem ľudí, pripomínala otvorenie dverí na škole po skončení poslednej hodiny.

Štyridsiatka robotníkov
Navonok nebolo na dodávke okrem nečakaného prechodu medzi pruhmi na ceste nič podozrivé. Riskantná jazda spôsobila takmer kolíziu, no na vine nebol alkohol, ale pretlak v kabíne. Po tom, ako policajti zastavili vozidlo a otvorili bočné dvere, nevedeli sa dopočítať konečného počtu pasažierov. Aj celý záber vystupovania akoby bol niekoľkokrát pustený od začiatku, ale nie, nejde o žiadny filmový trik. Do auta sa zmestilo 39 robotníkov a jedna robotníčka. V aute chýbali akékoľvek sedadlá, čo spôsobilo, že cestujúci boli extrémne natlačení na šoféra, až mu zabránili vidieť na cestu a dôsledne viesť automobil. Výsledok bola riskantná jazda.

Nič výnimočné
Hoci zábery obleteli svet a vodič zaplatil pokutu, tvrdí, že v Číne nejde o nič nezvyčajné. Partia sa potrebovala jednoducho prepraviť z jednej stavby na druhú a tak sa natlačili do auta. Našťastie sú Číňania o niečo spratnejší a menší ako Slováci. Tí si zatiaľ môžu vystačiť len s neistou jedenástkou. Kto však videl čínske metro v dopravnej špičke, tak aj zmienený spôsob presunu po meste v preplnenej dodávke sa mu musel zdať pohodlný.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Video k téme

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Počúvajte, pán Kapusta" hovorí riaditeľ zamestnancovi, "nikdy by som si vás nedovolil budiť, keby to nebolo dôležité, ale ste prepustený!"

 
Virtuálny barMojito Grapefruitové Mojito Grapefruitové
  • 4 cl bieleho rumu
  • 1/8 ks grapefruitu
  • 7-10 mätových lístkov
  • 2 lyžičky trstinového cukru
  • 1/2 limetky
  • sóda
 
Hra na dnes