ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

V dedine zakázali fotenie, vraj preto, že je príliš pekná

3.7.2017 | Úlety

V srdci švajčiarskych Álp leží neďaleko slávneho lyžiarskeho strediska St. Moritz malá dedina s názvom Bergün/Bravuogn. Ide o jednu z najkrajších dedín v Európe a dokonca je vraj taká pekná, že ľudia, ktorí vidia len jej fotky, ostanú smutní, pretože ju nemôžu navštíviť.

Foto: Wikimedia/ Kai Brühne

Presne z tohto dôvodu úrady zakázali v dedine fotenie. Znie to ako vtip? Nuž, nie je. Nariadenie schválila obecná rada a potvrdil ho aj starosta s vysvetlením, ktoré sme uviedli vyššie. Jednoducho nechce, aby boli ľudia, ktorí jeho domov nemôžu navštíviť, nešťastní.

FOTO: Naozaj? Žena tvrdí, že je príliš pekná na vážny vzťah

Dokonca plánujú zaviesť aj pokutu, ak niekoho nájdu s fotoaparátom v rukách. Našťastie je len symbolická: má výšku päť eur.

Dedina bez dverí: na bezpečnosť tu vraj dohliada boh

Oficiálne vyhlásenie starostu znie takto: „Bergün je krásny a nechceme, aby kvôli tomu boli ľudia nešťastní. Je vedecky dokázané, že zdieľanie pekných fotiek z dovolenky robí tých, ktorí sa na danom mieste nenachádzajú, smutnými. Privítame každého návštevníka, ale jednoducho nechceme, aby sa tu ľudia fotili."

Trasmoz: dedina čarodejníc, na ktorej pápež dodnes nechal kliatbu

Je však nepravdepodobné, že tento zákaz spraví užívateľov na Facebooku a Instagrame šťastnejšími. Na druhej strane ide o výborný marketingový ťah. Väčšina ľudí, ktorí o Bergüne nikdy nepočuli, sa o ňom dozvie práve touto cestou. Z toho samozrejme plynú vyššie príjmy z turizmu i z pokút, ktoré sa podarí vybrať na fotkuchtivých cestovateľoch.

Aby však úrady ukázali, že to myslia vážne, zmazali fotky Bergünu zo všetkých oficiálnych stránok na sociálnych sieťach. Samozrejme tým spustili smršť snímok od ľudí, ktorí už dedinu navštívili. Zdá sa teda, že marketing má starosta i jeho podriadení výborne zvládnutý.

Autor: Noel

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Dvaja farári po práci sedia v peknom počasí na lavičke pred farou a popíjajú červené víno.
- Čo myslíte, bratku, dožijeme sa my toho, až Vatikán vydá dekrét o zrušení celibátu?
- Neviem, bratku, my ešte asi nie, ale naše deti už určite.

 
Virtuálny barBlinkibu Blinkibu
  • rum
  • ovocný čaj
  • mlieko
  • cukor
  • citrón
 
Hra na dnes