ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Rúcame MÝTY o NUDIZME

15.8.2012 | Úlety

Mnoho ľudí považuje nudizmus za skvelý zdroj slobody a relaxácie. Avšak, nudizmus (to, čo niektorí nazývajú naturizmus) je v bežnej populácii jeden z najviac nepochopených životných štýlov. Nájdite si preto s nami čas a poopravte si mylné názory na tento svojrázny životný štýl, ktoré vznikli v priebehu času.

Mýtus:
Nudistické pláže a nudistické akcie sú miestom pre sexuálne aktivity
Toto je najčastejšia mylná a nepravdivá predstava o nudizme. V skutočnosti sú na miestach, kde sa praktizuje skutočný nudizmus - sexuálna aktivita, exhibicionizmus a voyeurizmus prísne zakázané a takéto správanie má za následok okamžité vylúčenie účastníka a je mu zakázaný opätovný vstup. Sexuálna aktivita nie je povolená v nudistickom stredisku alebo na akcii rovnako ako hocikde inde na verejnosti.

Mýtus: Nudizmus je sexuálne stimulujúci
Mnohí muži, ktorí chcú navštíviť nuda pláž majú strach, že budú viditeľne vzrušení. Avšak, nudistické zariadenia upokojujú mužov, že sa to stáva zriedkavo a ak predsa majú pocit, že sa to stane, odporúča mužom, aby sa prevrátili na brucho, alebo si zaplávali v bazéne. V nudistických strediskách a na akciách sa účastníci venujú rôznym aktivitám a vzrušenie je skutočne posledná myšlienka, ktorá im príde na myseľ. Mnoho nudistov aj zabudne, že oni aj ostatní ľudia sú nahí. Ľudia v nudistickom prostredí v skutočnosti zisťujú, že je menej pravdepodobné, že sa vzrušia v tomto prostredí ako niekde na pláži alebo pri bazéne, kde ľudia nosia plavky, ktoré v skutočnosti upriamujú pozornosť na časti tela, ktoré majú údajne skrývať.

Mýtus:
Nudisti majú atraktívne telá
Opäť omyl. Nudisti sú subjekty všetkých druhov, veľkostí a tvarov tela, aké môžete vidieť v každodennom živote. Ľudia, ktorí praktizujú nudizmus majú rôzne proporcie tela, vek a pochádzajú zo všetkých možných oblastí života. Mnoho ľudí nemá odvahu vyskúšať nudizmus, pretože sa obávajú, že sú príliš tlstí, majú jazvy alebo jednoducho, že nevyzerajú ako modelky. Každému je dovolené prísť a nikto si z nikoho nerobí srandu ani nemá pripomienky k niekoho telu. Nudizmus nie je súťaž krásy.

Mýtus: Nudizmus je len pre dospelých
Nudizmus víta a podporuje rodiny s malými deťmi, aby sem vodili svoje deti. Deti sú najnadšenejší nudisti, pretože sa ešte nenaučili cítiť hanbu za svoje telo alebo pohlavné orgány ani nespájajú nahotu so sexom. Väčšina nudistických miest má pripravené herné plochy a aktivity pre deti. Avšak deti majú povolený vstup len vtedy, ak sú v sprievode rodičov alebo zákonných zástupcov a ich rodičia, organizátori a ostatní nudisti dávajú pozor, aby sa nikto nepokúsil deťom ublížiť.

Mýtus: Nudisti sú nahí po celú dobu
Toto je jediný mýtus, ktorý je pravdivý len čiastočne. Nudisti zostávajú nahí vždy, keď je to praktické, ale majú tendenciu obliekať sa, keď je počasie príliš chladné alebo daždivé, alebo ak si grilujú alebo opekajú. Nudistické deti, ktoré nie sú naučené na záchod, sú povinné nosiť šortky alebo plávaciu plienku v bazéne.

Mýtus:
Nudisti sú úchyláci a čudáci a ďalšie typy sexuálnych deviantov
Toto vôbec nie je pravda. Všeobecne platí, že nudisti sú otvorení, chápaví a veľmi priateľskí. Faktom je, že pravdepodobne si to nebudete pamätať, ale boli časy, keď ste mohli behať okolo domu tak ako vás Pán Boh stvoril. Členovia, ktorí sú starší ako malé deti sú proste staršie alebo dospelé verzie týchto ľudí. Sú priateľskí a otvorení k nováčikom a uvažovanie o pornografii alebo sexuálnej nemravnosti ich pohoršuje.

Mýtus: Nudisti nemajú pocit súkromia
Hoci sa nudisti cítia nahí pohodlne, majú tendenciu byť obzvlášť plachí pred fotoaparátmi a majú aspekty v živote, ktoré nepotrebujú, aby vedel svet. Len preto, že je niekto nahý, nemal by to druhý považovať za signál babrať sa v jeho živote ako v otvorenom denníku alebo si ho fotografovať. Vo väčšine nudistických zariadení je fotografovanie obmedzené či dokonca zakázané a fotografovanie detí (aj nevinné) je prísne zakázané, aby sa zabránilo voyerom a pedofilom.

Mýtus:
Nudizmus je nezákonný
Vo väčšine krajinách je jednoducho nezákonné byť nahý na verejnom mieste, ale oficiálne nudistické miesta sú vyňaté z tohto zákona, keďže každý, kto navštívi takéto miesto súhlasí, že bude nahý a to miesto je ukryté pred zrakom verejnosti. Avšak, existuje niekoľko jurisdikcií, kde táto mylná predstava je realitou. Nudizmus je oficiálne nelegálny v štáte Arkansas a v krajinách ako napríklad Irán, Irak a Saudskej Arábii.

Mýtus: Nudizmus je nový a cudzí v dejinách ľudstva
Ľudia boli stvorení nahí, a to ako historicky tak biblicky. Mnohí veria, že ľudia pôvodne začali nosiť oblečenie ako prostriedok, aby sa zahriali. Potom, po mnoho tisícročí, oblečenie bolo znakom príslušnosti k stavu a spoločenskej triede. Oblečenie sa tak pomaly vyvinulo do bodu, kedy telo bez šiat bolo tabu. Ak však navštívite starobylé katedrály v Anglicku, uvidíte mnoho nevinných sôch nahých ľudí a mnoho veľkých umelcov ako Renoir, Donatello a Michelangelo maľovali nahé subjekty.

Nudistické kluby a strediská sú relatívne nové v Severnej Amerike, asi sto rokov staré, ale plavky sú tiež nový vynález, predtým ľudia plávali a saunovali sa nahí. Kým asi pred sto rokmi vynašli plavky, ktoré zakrývali celé telo, postupne sa zmenšili. Keby ste si obliekli moderné plavky a vrátili sa späť v čase na pláž, zrejme by vás zatkli, ale keď sa posuniete o dvesto rokov dopredu ľudia sa budú čudovať, prečo ste vlastne oblečený.

Autor: Radomír

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Čo všetko vieš o Slovensku?
Otestovalo sa 8971 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Dvaja farári po práci sedia v peknom počasí na lavičke pred farou a popíjajú červené víno.
- Čo myslíte, bratku, dožijeme sa my toho, až Vatikán vydá dekrét o zrušení celibátu?
- Neviem, bratku, my ešte asi nie, ale naše deti už určite.

 
Virtuálny barBlinkibu Blinkibu
  • rum
  • ovocný čaj
  • mlieko
  • cukor
  • citrón
 
Hra na dnes