ATLAS.SK: Štvrtok, 17.8.2017
meniny má Milica
   

Rozvod po rusky: manžel ženu zamuroval za stenou

31.10.2016 | Úlety

Rusi nemajú radi komplikované riešenia, ani dlhé ťahanice. Platí to o všetkom, aj o rozvode. Niekedy nie je jednoduché rozdeliť spoločný majetok. Vlastne, podľa ruskej terminológie, majú aj majetkové spory veľmi praktické riešenie. Len sa ako správny chlap netreba báť roboty.

Život v luxuse nie je zadarmo

Honosné domy a vily je potrebné za niečo postaviť a obvykle vysoké pracovné tempo plodí aj rozbroje v domácnosti. A povedzme si úprimne, niekedy si chlap potrebuje vyventilovať nervy aj počas obednej prestávky a keď je sekretárka obdarená aj inými plusmi, ako talent na dvíhanie telefonátov, je to obvykle začiatok konca partnerského života. Daň za luxus a otázka ako rozdeliť statky prichádza na rad s doručením žiadosti o rozvod.

Majetok na polovicu
Po rozvode Sergej Tsvitnenko so svojou bývalou Margaretou mal neľahkú úlohu rozdeliť majetok na polovicu. V praxi by to malo znamenať predaj, alebo vyplácanie bývalého partnera. Lenže Sergej nemal ani na jedno náladu. Svoju ženu nechcel už dlhšie vídať a tak kým spala, napľul si do dlaní, posilnil sa vodkou a v luxusnej vile vyrástol múr, ktorý rozdelil priestor na polovicu. Bez toho, aby umožnil exmanželke chodenie na druhé poschodie. O prístupovej ceste k majetku sa totiž v rozvodovom konaní nič nehovorí. Veď keď sa povie rozdeliť na polovicu, tak to znamená rozdeliť na polovicu. V Rusku, na Slovensku aj v USA. Prístup nech si zabezpečí každý sám.

Trochu vtipu na ruský spôsob

Aby to svojej bývalke Sergej ešte viac okorenil, múr si dal vystavať, keď bola na hornom poschodí. Na tom by nebolo nič zlé, no jediná cesta von viedla cez schodište, ktoré sa nachádzalo za múrom. Margareta tak nemohla zísť dole a bol potrebný zásah hasičov. Taká domáca škriepka, ako sa patrí. Súd nakoniec pánovi kreatívcovi môže nariadiť, aby múr zbúral, ale všetci dobre vedia, že to je boj na dlhé lakte.

Takže zatiaľ partnerka prakticky nemá možnosť dostať sa k svojej polovici majetku na poschodí. Riešením by bolo postavenie nového prístupového schodiska, no na to potrebuje Margareta peniaze. A drží v hrsti práve Sergej. Na príbehu jednej stroskotanej lásky sa tak dnes baví celý svet.

Autor: Marcos
Foto: Youtube


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Video k téme

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Mladý muž príde do pekárne a pýta sa:
"Slečna, koľko u vás stojí biely chlieb?"
"Určite nie viac ako týždeň."

 
Virtuálny barKáva Fiery Káva Fiery
  • 6 klinčekov
  • pol tyčinky škorice
  • citrónová a pomarančová kôra
  • 1dl rumu
  • 1dl koňaku
  • kryštálový cukor
  • 4dl horúcej čiernej kávy
 
Hra na dnes