ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Prekvapujúce fakty o KONDÓMOCH

4.8.2012 | Úlety

Vieme, na čo sú určené, napriek tomu máme vo vedomostiach o prezervatívoch pomerne veľké nedostatky. Vedeli ste, že kondómy sú spoľahlivé na 98 percent v prípade, že s nimi manipulujete správne? Ak áno, určite ste nemali poňatia o tom, že takmer polovica používateľov tieto zásady absolútne neovláda a ohrozuje tak funkčnosť tohto druhu antikoncepcie. A viete, prečo sa predávajú pri pokladni?

Nakoľko je spoľahlivý?
Oficiálne štatistiky uvádzajú, že prezervatívy sú pri správnom použití spoľahlivé až na 98 percent. Ďalšie čísla však hovoria 12-percentnej možnosti pretrhnutia prezervatívu, s ktorým bolo nesprávne manipulované. Výskumy magazínu AskMen potvrdzujú, že 23-45 percent používateľov nepozná zásady správnej manipulácie s prezervatívom, či už pri jeho nasadení, alebo odňatí.

Koľko sa do neho zmestí?
Priemerné množstvo mužského ejakulátu odhadujú síce len na 3-8 mililitrov, no obyčajný prezervatív zvládne oveľa väčšie množstvo objemu. Väčšinu z nich pohodlne naplníte aj litrom vody, či inej tekutiny. 

Kupujú ich hlavne ženy
Napriek tomu, že ich použitie je primárne určené mužom, až 70 percentnú väčšinu prezervatívov na svete vykúpia ženy. Domáce prieskumy dokonca tvrdia, že u nás je toto percento ešte vyššie: „Deväťdesiat percent nákupov prezervatívov u nás robia ženy!" tvrdí Martina Kovacs, marketingová manažérka spoločnosti BILLA.

Japonci ich milujú
Kto mal možnosť nazrieť do niektorého z metropol krajiny vychádzajúceho slnka vie, že Japonci sú mimoriadne eroticky založený národ. Podivné fetiše tam na vás vyskakujú spoza každého rohu a tak nie je prekvapením, že práve japonský trh ponúka najširšie spektrum príchutí prezervatívov. Zaujímavé je, že ich aj sami vo veľkom používajú. Pre 80 percent populácie sú prezervatívy základnou a jedinou antikoncepciou.

Neviditeľné kondómy
Napriek tomu, že dnešné kondómy disponujú pomerne kvalitnou technológiou výroby aj materiálom, v budúcnosti nás na poli antikoncepcie čaká prevratný vynález. Kanadskí vedci pracujú na prototype neviditeľného kondómu, respektíve gélu, ktorý nanesením na penis vytvorí ochrannú stenu, ktorá zabráni prieniku spermií.

Na predpis
Znie to neuveriteľne, ale ešte pred tým, ako sa stali prezervatívy produkovať masovo, boli nedostatkovým tovarom, ktorý bol ľuďom v USA dostupný len na lekársky predpis. Dnes si prezervatívy môže kúpiť úplne každý. Ich predaj nie je podmienený vekom nakupujúceho.

Prečo sú pri pokladni?
Viete, prečo sa kondómy v supermarketoch nachádzajú pri pokladni? Podľa psychológie predaja spadajú kondómy do kategórie tovaru impulzívneho charakteru: „To znamená, že málokto ich nakupuje preto, lebo si ich zapísal na nákupný zoznam. K pokladni však príde každý," vysvetľuje Martina Kovacs.

Red

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Dvaja farári po práci sedia v peknom počasí na lavičke pred farou a popíjajú červené víno.
- Čo myslíte, bratku, dožijeme sa my toho, až Vatikán vydá dekrét o zrušení celibátu?
- Neviem, bratku, my ešte asi nie, ale naše deti už určite.

 
Virtuálny barBlinkibu Blinkibu
  • rum
  • ovocný čaj
  • mlieko
  • cukor
  • citrón
 
Hra na dnes