ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Opité hry, ktorých pravidlá sa vám zídu

17.12.2016 | Úlety

Pri alkohole platí, že žiadne pravidlá neplatia. Alebo minimálne nie zložité, komplikované, také, ktoré je potrebné si pamätať. No a počty tiež nie sú silnou stránkou mužov, ktorí už majú pod čapicou. Ale baviť sa chceme. Takže pár opitých hier je vhodné vždy vytiahnuť ako tajné želiezka v ohni zábavy.

Mená

Ideálna hra na zahriatie. Hovorí sa jej takzvaný lámač ladov a hodí sa vtedy, keď ešte v partii koluje nízke promile. V princípe ide o jednoduchý parameter. Niekto začne menom slávnej postavy. Napríklad James Bond, ďalší musí vymyslieť postavu na písmenu priezviska, teda Bill Clinton a následne musí nasledovať napríklad Cindy Crawford. Kto nemá meno, ten obracia poldecák hore dnom. Čoskoro začne byť tá správna nálada.

Staroveké chľasty: dôkaz, že ľudia pijú už tisícročia

Pivná ruská ruleta
Potrebujete pár plechoviek piva a ideálne cudzí byt, alebo bar. Jedna plechovička sa poriadne rozhrká a zamieša sa s ďalšími na stole. Tak aby ani miešajúci nevedel, ktorá je pohrkaná. No a potom sa otvára jedna po druhej až príde veľká pivná ejakulácia a salva smiechu. Verte či nie, na silvestrovskú noc je to dokonalá hra pred polnocou.

Zlé slovo
Na začiatku hry sa určí jedno, dve slová, ktoré predstavujú zakázané kľúče. Čím sú frekventovanejšie v bežnej reči, tým lepšie. Pokojne to môže byť aj samohláska a, alebo nejaká obľúbená nadávka. Potom jednoducho bežne konverzujete. Je však dobré, ak jeden tichý a najtriezvejší dáva pozor a dolieva. Tým, ktorí sa prerieknu, lebo vtedy pijú.

Živá reťaz
Zaujímavá hra najmä v prípade, ak máte v partii baby. Pre čisto chlapskú spoločnosť je lepšie voliť inú hru. Základom je do jedného osudia vhodiť lístočky s názvami tela. Ako ucho, noha, ruka, brucho, hlava... čím odvážnejšie, tým lepšie. Jednotliví hráči si ťahajú a musia sa pripojiť k predchádzajúcemu tou časťou tela, ktorú si vytiahli. Kto prvý poruší spojenie, pije a hrá sa ďalej. Hra je s pribúdajúcimi pohárikmi stále zaujímavejšou.

Prelievacia hra
Jeden pohár máte plný alkoholu a ten druhý prázdny. Cieľom je za krátky čas lyžičkou preliať čo najviac nápoja do prázdneho pohára. Čo totiž prelejete, môžete vypiť, čo nestihnete, vypije hráč, ktorý nasleduje po vás. Nakoniec sa ujde každému, ale súťaživý duch dokonale ovládne priestor a vy si to užijete.

Alkohol, alebo šaty?
Opäť tú máme jednu hru pre zmiešané kolektívy. Aj preto, že piť len s chlapmi je aj tak nuda. Hádže sa mincou a musíte staviť, čo padne. Ak vyhráte môžete si želať, aby si vami vybraná osoba niečo vyzliekla, alebo pije. Ak prehráte, je potrebné sa zriecť niektorej časti oblečenia, alebo si vypiť. Paradoxne po pár pohárikoch už sa každý radšej vyzlieka a atmosféra je tá pravá orechová.

Autor: Marcos

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Otestujte svoj mechúr!
Otestovalo sa 31695 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Čašník ponúka hosťovi: "Mám teľacie srdce, bravčovú pečeň, hovädzí jazyk, údené kolená, rybie prsty a volské oká..."
Hosť ho preruší: "Vaše problémy ma nezaujímajú, dal by som si guláš a pivo!"

 
Virtuálny barDomáca citrovodka Domáca citrovodka
  • 0,4 dl vodky
  • 0,2 dl citrónového sirupu
  • 1 vaječný bielok
  • ľad
 
Hra na dnes