ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Nezničiteľná mikina je na svete, odolá aj plameňometu

17.7.2017 | Úlety

Mikina nepatrí medzi veci, ktoré by ste chceli zanechať svojim deťom či nebodaj vnúčatám. Väčšina mikín však nie je vyrobená z kevlaru a navrhnutá tak, aby prežila svojho prvého majiteľa.

Vollebak je firma, ktorá sa zaoberá výrobou športového oblečenia. Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by pri jeho navrhovaní nevyužívala najnovšie poznatky z neurológie, fyziológie, materiálových či dokonca vesmírnych technológií. Vo svojich predchádzajúcich výrobkoch už využila aj nanotechnológie, aby tak zakryli fľaky od potu, soli, blata či dokonca krvi.

Letné oblečenie, ktoré nesmie chýbať vo vašom šatníku


Na konte má tiež bundu odolnú voči odreninám. Zvládne aj pád motorkára v rýchlosti 120 kilometrov za hodinu. Jej najnovší produkt je však zároveň zrejme aj najzaujímavejší.

Katastrofálna móda s mastnou cenovkou: kto to bude nosiť?


Ľudia z marketingu ho nazvali „100-ročná mikina". Jej vývoj trval dva roky a testovali ju všemožnými spôsobmi. Mikinu ťahali po asfalte za autami i motorkami, skúšali ju prepáliť iskrami z karbobrúsky a sušili ju plameňometom. Asi netreba dodávať, že prežila.

Jednoduché triky, ako byť štýlovejší

Napriek svojim vlastnostiam je mikina mäkká, ako by bola len z bavlny. V skutočnosti sa však vyrába z kevlarových vlákien a ďalších materiálov, ktoré nachádzajú využitie pri zostavovaní skafandrov pre kozmonautov či konštruovaní lietadlových lodí. Mala by byť takmer úplne odolná proti oderom a teplotám od +300 do -200 stupňov Celzia.

Nevýhodou mikiny je napríklad to, že sa predáva len vo dvoch farebných vyhotoveniach: čiernej a žltej. Na druhej strane stojí približne tristo eur, a ak vám má vydržať do smrti, nemusí to byť zlá investícia.

Autor: Noel
Foto: Vollebak


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Čašník ponúka hosťovi: "Mám teľacie srdce, bravčovú pečeň, hovädzí jazyk, údené kolená, rybie prsty a volské oká..."
Hosť ho preruší: "Vaše problémy ma nezaujímajú, dal by som si guláš a pivo!"

 
Virtuálny barDomáca citrovodka Domáca citrovodka
  • 0,4 dl vodky
  • 0,2 dl citrónového sirupu
  • 1 vaječný bielok
  • ľad
 
Hra na dnes