ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Najkurióznejší pohreb? Žena sa nechala pochovať vo svojom Porsche

23.4.2017 | Úlety

Ľudia obvykle premýšľajú nad tým, či sa dajú po smrti spopolniť, alebo sa nechajú pochovať. Sandra Ilene Westová mala netradičnú predstavu o spôsobe, ako sa má naložiť s jej ostatkami, keď umrie.

Krásna Sandra Ilene Westová, prezývaná Ilene, sa vydala za texaského ropného magnáta Ikea Westa. Žili v bohatstve a radi si dopriali luxus. V roku 1968 ich spoločné šťastie skončilo, lebo Ike zomrel. Ilene si zapĺňala prázdne miesto v srdci vecami, ktoré si kupovala z majetku, čo zdedila po manželovi.

Bola známa extravagantným spôsobom života a mala kuriózne názory. Dlhšie vraj hovorievala, že chce byť pochovaná za volantom svojho auta, ale nemysleli si, že to myslí vážne.

Šialení zberatelia: ich kolekcie nemajú obdoby

V roku 1977 Ilene zomrela na predávkovanie liekmi a keď pozostalí otvorili jej poslednú vôľu, ostali v šoku. Do svojho závetu naozaj napísala, že si praje byť pochovaná vo svojom svetlomodrom Ferrari 330 America z roku 1964, oblečená v čipkovanom negližé a so sedadlom nastaveným do pohodlného uhla.

O vyplnenie jej poslednej vôle sa mal postarať švagor Sol West, ktorý ak jej zariadi pohreb tak, ako si predstavovala, dostane 10-tisíc dolárov, ak tak neurobí, dostane iba dve tisícky z jej majetku. Sol bol šokovaný, ale išlo o právoplatný závet, musel všetko vykonať podľa neho.

Keďže sa už vtedy jednalo o luxusné vozidlo s vysokou hodnotou (dnes by stálo približne pol milióna amerických dolárov), Sol urobil preventívny krok, aby vykrádači hrobov nenarušili Sandrin posledný odpočinok. Zvedavci, ktorí sa prišli pozrieť na jej pohreb, boli sklamaní, pretože jej telo bolo pochované spolu s autom vo veľkom betónovom kvádri.

FOTO: Má táto dievčina najväčšie nosné dierky na svete?

Pred očami pozostalých a ostatných prítomných bol kváder so Sandrimi ostatkami vložený pomocou žeriavu vložený do hrobu a zaliaty ďalším betónom. Fotky z neštandardného pohrebu Sandry Ilene Westovej si môžete pozrieť v galérii nižšie.

Autor: Tatiana
Foto: mysanantonio.com


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Čo všetko vieš o Slovensku?
Otestovalo sa 8963 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Čašník ponúka hosťovi: "Mám teľacie srdce, bravčovú pečeň, hovädzí jazyk, údené kolená, rybie prsty a volské oká..."
Hosť ho preruší: "Vaše problémy ma nezaujímajú, dal by som si guláš a pivo!"

 
Virtuálny barDomáca citrovodka Domáca citrovodka
  • 0,4 dl vodky
  • 0,2 dl citrónového sirupu
  • 1 vaječný bielok
  • ľad
 
Hra na dnes