ATLAS.SK: Pondelok, 21.8.2017
meniny má Jana
   

Milé chlapčiatko? Stal sa z neho bezcitný vrah

21.4.2017 | Úlety

Všetky deti sú po narodení rovnako nevinné a bezbranné. Až s pribúdajúcim vekom sa formuje osobnosť a prejaví sa, čo je človek naozaj zač. Taktiež, pri pohľade na milého chlapca na nasledujúcej fotke, by vám ani na um neprišlo, že z neho vyrástlo vraždiace monštrum David Berkowitz.

Inteligentný ale agresívny už od detstva

Jeho životný príbeh sa začal písať 1. júna 1953 v Brooklyne v New Yorku. V ranom detstve to nemal ľahké, keďže sa narodil zo vzťahu slobodnej ženy a jej ženatého milenca. Jeho biologická matka sa ho zriekla a adoptovali si ho manželia Pearl a Nathan Berkowitzoví z Bronxu. Boli to vzorní rodičia, ktorí mali na malého Davida dobrý vplyv. Už po krátkom čase zistili, že ich adoptívny syn je mimoriadne inteligentný, ale bol aj problémový a agresívny.

Ako David Berkowitz rástol, jeho správanie sa stále zhoršovalo. Dostával sa do problémov kvôli krádežiam a šikanovaniu spolužiakov. Keď mal 14 rokov, jeho adoptívna matka zomrela a jeho adoptívny otec sa znovu oženil. David svoju macochu nenávidel, bol čoraz agresívnejší a akonáhle dosiahol vek 18 rokov, odišiel od svojej náhradnej rodiny a vstúpil do americkej armády.

Po vojne začal útočiť

Po ukončení trojročnej služby v armáde sa cítil osamelý a rozhodol sa vyhľadať svoju biologickú matku. Avšak, ich stretnutie nedopadlo dobre a David sa po ňom cítil ešte viac izolovane a nahnevane. Dozvedel sa, že bol nemanželské dieťa a kvôli tomu sa cítil zahanbený.

Davidov hnev sa premenil na násilie. 24.decembra 1975 brutálne napadol loveckým nožom mladé dievča Michelle Formanovú. Keďže sa dievčaťu dostalo rýchlej zdravotnej pomoci, podarilo sa jej prežiť a z neznámych dôvodov na Davida Berkowitza nepadli žiadne podozrenia.

Strieľal na mladých milencov

Aby nepútal na seba pozornosť, Berkowitz sa odsťahoval na predmestie. Avšak pred svojou posadnutosťou útočiť a zabíjať neušiel. V júli 1976 zbadal mladý pár Donnu Lauriovú a Jodyho Valentiho, ako sa bozkávajú v aute. Vystrelil na nich zo zbrane, ktorú nosil pri sebe. Mladá žena zomrela na mieste, ale jej milenec zranenia prežil.

Naďalej anonymne chodil po meste a vraždil nevinných neznámych ľudí, najčastejšie mladé zaľúbené páry. Od policajtov si vtedy ešte neznámy vrah vyslúžil prezývku .44 kaliber vrah, podľa typu zbrane, ktorou útočil.

Páry so zvrátenými chúťkami: Čo za zverstvá spáchali?

Až 31. júla 1977 ho pri brutálnom útoku na ďalší mladý pár videl svedok Tommy Zaino, ktorý policajtom poskytol popis vraha. Potom sa prihlásila aj ďalšia svedkyňa, Cacilia Davis, že v ten deň videla neďaleko miesta činu muža, ktorý spĺňal popis, čudne sa správal a potom počula streľbu.

Pod vplyvom diabla?

Vďaka popisom od svedkov sa policajtom podarilo 10. augusta 1977 vypátrať vraha Davida Berkowitza. Ten sa priznal k všetkým vraždám, ale tvrdil, že bol pod vplyvom diabolských síl, ktoré na neho preniesol posadnutý pes jeho suseda a preto vraždil mladé ženy.

Snažil sa zo seba spraviť blázna, ale sudca ho uznal ako príčetného a zodpovedného za svoje činy. Bol odsúdený na 25 rokov väzenia za každého človeka, ktorého zavraždil a odpykáva si trest vo väzení.

FOTO: Pár sekúnd pred tragédiou: Po týchto záberoch nastalo peklo

V súčasnosti má David Berkowitz webstránku, ktorú prevádzkuje spoza mreží. Na internete publikuje citáty z Biblie a ospravedlnenia jeho obetiam. Tvrdí o sebe, že je z neho úplne iný človek a že viera v Boha mu zmenila život k lepšiemu. Avšak, čo sa naozaj odohráva v jeho hlave a či naozaj zmenil svoje myslenie k lepšiemu, vie iba on sám.

Autor: Tatiana
Foto: Boredom Therapy


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Čo si pamätáte z matematiky?
Otestovalo sa 52569 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Brunetka si aktivovala mobil. Vtom blondínka hovorí:
- Jéj, máme rovnaký PIN, aj ja mám štyri hviezdičky!

 
Virtuálny barBlue Hawaiian Blue Hawaiian
  • 3 cl bieleho rumu
  • 3 cl Curacaa blue
  • 6 cl ananásového džúsu
  • 3 cl kokosového krému
  • ananás a koktailová čerešňa na zdobenie
 
Hra na dnes