ATLAS.SK: Streda, 23.8.2017
meniny má Filip
   

FOTO: Partia kamošov sa 30 rokov fotí v rovnakej póze

19.8.2012 | Úlety

Všetko sa to začalo v roku 1982, keď sa partia piatich 19-ročných kamošov rozhodla urobiť si spoločnú fotku počas prázdnin pri jazere. Vtedy ešte netušili, že sa z tohto fotenia stane tridsaťročná tradícia. V júni tohto roka vznikla už siedma fotografia skupinky tých istých piatich kamarátov, z ktorých sú dnes štyridsiatnici.

Ako sa to začalo?
Prvú fotku si chalani urobili v roku 1982, keď John Wardlaw pozval svojich kamarátov Marka Rumera, Dallasa Burneyho, Johna Molonyho a Johna Dicksona na rodinnú chatu pri jazere Copco v severnej Kalifornii na prázdniny. Chalani mali rok po maturite na Santa Barbara High School a boli plní odhodlania a chuti do života. Fotka ich piatich sediacich na palubnom zábradlí vznikla pomocou fotoaparátu so samospúšťou a založila tak tradíciu, ktorú kamaráti opatrujú už vyše 30 rokov.

A pokračovali
John Wardlaw, z ktorého sa medzičasom stal profesionálny fotograf a filmový tvorca,  pre DailyNews hovorí: „Neuvedomili sme si, že sme práve začali prázdninovú tradíciu.  Keď sme si uvedomili, že prešlo ďalších päť rokov, navrhol som urobiť si ďalšiu fotku...“ Rozhodli sa fotiť opäť na tom istom mieste, z toho istého uhla.

Hoci každý z nich má už svoj vlastný život, žijú na rôznych miestach, svoju päťročnú tradíciu neporušili už tri desaťročia. Vždy sa po piatich rokoch stretnú a odfotia na tom istom mieste. Niektoré prvky zostávajú rovnaké – Rumer drží v rukách klobúk, Molony zasa pohár (hoci už nie ten istý), v ktorom bol pôvodne šváb (ten tam, samozrejme, už tiež nie je) a každý sa snaží zaujať rovnakú pozíciu.

„Pozrite sa na nás, ako plešatieme, ako priberáme a chudneme, opäť priberáme a opäť chudneme,“ napísala pätica kamošov na svojej webstránke, ktorá mapuje ich tradíciu. Tiež vysvetlili, že sa po rokoch radšej rozhodli fotiť sa v tričkách. Hovoria tiež, že dúfajú , že ich tradícia bude pokračovať ďalej až do posledného žijúceho z pätice. Fotografie kamošov sú zarámované a visia na stenách chaty a na ich stretnutiach stále počúvajú hudbu 80. rokov ako prvýkrát, keď mali 19 rokov.

Pozrite si, ako sa chalani menili na chlapov v priloženej GALÉRII.

Autor: Mário

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Ako dobre poznáte Simpsonovcov?
Otestovalo sa 36994 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Čo je na svete najspravodlivejšie rozdelené? Rozum. Každý si myslí, že ho má dosť.

 
Virtuálny barOrange Summer Orange Summer
  • 3 cl jahodovej šťavy
  • 1 lyžička cukru
  • 5 cl pomarančovej šťavy
  • 3 cl citrónovej vodky
  • jahoda
  • kúsok pomaranča
 
Hra na dnes