ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Čo sa stalo s Hitlerovým penisom?

10.8.2012 | Úlety

Hitlerov penis a Einsteinov mozog toho majú veľa spoločného. Stali sa totiž objektom záujmu verejnosti. Hoci o Einsteinovi by sa dalo generalizovať, že bol naozaj mozog, aj Hitlera s jeho pohlavným údom veľa spája. Napríklad to, že sa spolu zapísali do histórie. Pozostatky známych ľudí sa premieňajú na relikvie a stávajú sa symbolom ich života. No a zberatelia, tí sú vo vytržení, keď nájdu kúsok slávnej mŕtvoly.

Penis Führera
Známa relikvia, ktorú si odštipol Vasil Zudropov a dal penis mumifikovať po tom, ako ruská armáda Hitlera roztrhala na kusy. Jeho pohlavia sa akosi nechcel dotýkať nikto a tak zostal Vasilovi, ako skalp z vojny. Popri Hitlerovmu penisu sa mumifikovaný úd zachoval aj po Napoleonovi a Rasputinovi. Veľkí muži skrátka symbolizujú silu aj po smrti a tvrdí sú samozrejme až na veky vekov a nikdy inak.

To je hlavička
Keď v roku 1955 posledný raz vydýchol Albert Einstein, patológ Thomas Stolzz vybral skalpel a bez dovolenia rodiny a kohokoľvek iného sa pustil do fyzikovej lebky. Vytiahol a zakonzervoval mozog, ktorý po desiatky rokov všetci náruživou skúmali. Dnes už z neho veľa nezostalo a okrem toho, že Thomas si odniesol mastnú pokutu, nič prevratné mozog už nepriniesol.

Burlivák Galileo
Prst vedca Galilea Galileiho odpočíva v Múzeu histórie a vedy v Taliansku. Po smrti sa zachoval ako relikvia a dnes si ho môžete obzrieť na vlastné oči. Je to zrejme ten istý prst, ktorým vysvetlil cirkevným hodnostárom tej doby, čo si o nich myslí. Nakoniec musel podstúpiť ku koncu života väzenie, ale na svete ostal jeho naveky vztýčený prostredník.

Otec Ameriky
Tak sa niekedy nazýva George Washington. Bol povestný nielen dreveným zubom, ale aj nenapodobiteľný három. Márne by ste dnes kaderníčke vysvetlili, že to chcete na Washingtona. Ako spomienku na tie časy si však nechal trs jeho vlasov aj básnik Hendry Longfellor. Ako so svojimi myšlienkami, tak aj pokladmi sa napokon podelil a vlasy daroval múzeu, kde dnes nasvietené pripomínajú históriu krajiny spoza veľkej mláky.

Svätý za dedinou
Turínske plátno, klince z Golgoty a kresťanskí svätci sú roztrúsení azda po celom svete v podobe nechtov, vlasov, kvapiek mučeníckej krvi. Poctivý zub Budhu, ktorý sa podarilo ukoristiť tesne po jeho skone je tak slávny, že si dokonca vyslúžil postavenie chrámu na Srí Lanke. Silné sú zuby viery zdá sa.

Autor: Marcos

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Futbalista Interu radostne telefonuje svojmu otcovi:
- Otec, bol si na futbale?
- Nebol synak.
- To je škoda! Dal som dva prekrásne góly.
- Výborne, som na teba hrdý. A ako skončil zápas?
- 1:1, otec...

 
Virtuálny barCassis Coco Cassis Coco
  • 4 cl vodky
  • 4 cl ríbezľovej vodky (čierna ríbezľa)
  • 8 cl pomarančového džúsu
  • 1 cl kokosového sirupu
  • strapec čiernych ríbezlí
 
Hra na dnes