ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

VIDEO: Chlap sa nechal na osem dní zavrieť do kameňa

10.3.2017 | Úlety

Abraham Poincheval je v oblasti odvážnych kúskov skúseným harcovníkom. Jeho posledný čin však prekonal všetky predchádzajúce. Francúz sa totiž nechal na osem dní zavrieť do diery v obrovskom kameni. A za akým cieľom? Nuž, a teraz citujeme: „Aby zistil, o čom je svet."

Do kameňa sa zavrel 22 februára 2017 v jednej z parížskych galérii. Ako vidno z fotiek, po celý čas sa nachádzal v sede a k dispozícii mal dostatok jedla a vody, aby počas ôsmich dní netrpel hladom a smädom. Jeho jediným spojením s vonkajším svetom bol dýchací otvor a telefón pre prípad núdze.

Excentrickí umelci: sväté im nie sú ani pohlavné orgány

Na jedinečné predstavenie sa Poincheval dlho pripravoval nielen po fyzickej, ale najmä psychickej stránke. Veril si, že to dokáže, napriek tomu však jeho životné funkcie neustále monitorovali. Malé kamery navyše neustále prenášali obraz zvnútra kameňa na obrazovky na niekoľko obrazoviek po celej galérii.

Osem dní prežil odvážlivec na sušenom mäse, instantných polievkach a vode. Aj z tohto dôvodu najviac ľudí pred Poinchevalovým dobrovoľným uväznením hovorilo o výkaloch. Toaleta totiž v kameni chýbala. Francúz však napokon prezradil, že močiť bude do prázdnych fliaš od vody a veľkú potrebu bude vykonávať do malej zbernej nádoby. O zápach sa nebál a tvrdil, že kameň by mal veľkú časť z neho absorbovať.

A aké boli jeho dojmy po vyslobodení? Ako sa ukázalo, výkaly neboli až takým veľkým problémom. Horší bol nedostatok spánku, nakoľko vraj občas nevedel, či bdie, alebo sníva. Naopak mu vôbec neprekážal nedostatok priestoru a zvykol si aj na fakt, že nevedel, či je vonku deň alebo noc.

Po vyslobodení bol podľa vlastných slov zmätený, čo sa však dalo čakať. Uvítal ho najprv tím lekárov a hneď po ňom nasledovali návštevníci galérie. Tí mu počas ôsmich dní, keď bol v kameni, čítali úryvky z rôznych kníh, alebo len tak rozprávali, aby vedel, že nie je sám. Aj preto najväčšie poďakovanie smeroval 1. marca práve im.

Autor: Liam

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Video k téme

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Bača, aká bola svadobná noc?"
"Nuž, najprv som si prdou, aby si nemyslela, že som nesmelý. Potom som jej dau po papuli, aby hneď vedela, že nebudem pod papučou. No a potom som to robiu s ovečkou, aby si nemyslela, že budem od nej závislý..."

 
Virtuálny barPearl Harbor Pearl Harbor
  • 2 cl vodky
  • 2 cl melónového likéru
  • ananásový džús
 
Hra na dnes