ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

360 hamburgerov za hodinu?! Sledujte!

15.6.2014 | Úlety

Zasýtiť čoraz viac hladných ľudí. To nie je heslo humanitárnej pomoci v Afrike, ale odhodlanie najrýchlejšieho hamburgerovača na svete. Vie vyskladať 360 hamburgerov v priebehu jedinej hodiny. Zlikvidoval akékoľvek čakanie na jedlo a zákazníci si konečne pochutnajú na dokonalých hamburgerov bez nedostatkov. Ak ste si mysleli, že sme ako ľudstvo už aj tak dosť obézni, počkajte ako naše bruchá napučia, keď začne prototyp Alfa svoju inváziu do sveta.

Robot na jedlo
Spoločnosť Momentum Machines prišla s geniálnym nápadom. Kuchári, nech plytvajú svojou kulinárskou nápaditosťou na zážitkovú gastronómiu, no mnohé osvedčené recepty chutia najlepšie, ak sú súčasťou tradičných postupov prípravy. Na tie sú ruky človeka už dosť pomalé a každého rozčuľujú rady v rýchlom občerstvením, keď hladný musí prestupovať a čakať, kým sa niekto pred ním nasýti skôr. S tým má spraviť koniec robot na prípravu hamburgerov s názvom Alfa. Je to nový začiatok rýchlej gastronómie.

Skúšobná prevádza je na jednotku
Hamburgery doslova ako na páse chrlí nový stroj. Mäso prepečené na želanie zákazníka, dokrojí šalát, všetko naporciuje a zabalí. Zadáte objednávku a o pár sekúnd odchádzate s teplým hamburgerom a úsmevom. Takto robot naservíruje 350 porcií za hodinu. Svoju prvotnú skúšku absolvoval v San Franciscu a reštaurácia potvrdila, že investícia do stroja sa vrátila už v prvý rok prevádzky. Zákazníci sú spokojní. Majú všetko čo potrebujú. Okamžite, bez čakania a kvalita surovín? Vynikajúca. Reštaurácia totiž výrazne šetrí na pokladníkoch, kuchároch, servírkach, ktorí prejedali sumy, čo dnes reštaurácia hravo dokáže investovať do kvalitnejších surovín.

Invázia hamburgerov je len začiatok
Spoločnosť Momentum Machines tvrdí, že Alfa je len začiatok progresu. Čoskoro chce pripraviť stroje, ktoré budú vedieť priamo nakombinovať mäso do fašírky a obohatiť kusy plechu o schopnosť pripraviť dokonalý gurmánsky zážitok na tanieri. To sa bude lahodne priberať...

Autor: Marcos

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Čo všetko vieš o Slovensku?
Otestovalo sa 8963 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Bača, aká bola svadobná noc?"
"Nuž, najprv som si prdou, aby si nemyslela, že som nesmelý. Potom som jej dau po papuli, aby hneď vedela, že nebudem pod papučou. No a potom som to robiu s ovečkou, aby si nemyslela, že budem od nej závislý..."

 
Virtuálny barPearl Harbor Pearl Harbor
  • 2 cl vodky
  • 2 cl melónového likéru
  • ananásový džús
 
Hra na dnes