ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Vychytávky pre boháčov: Skvelá investícia, či vyhodené peniaze?

2.8.2016 | TechMag

Keď má niekto viac peňazí, než potrebuje ku kvalitnému, životu, môže rozhadzovať na veci, o ktorých bežný smrteľník ani len nesníva. Pozrite si, čím si môžu spríjemniť deň ľudia, ktorí nevedia, čo robiť s peniazmi.

Ponorka Dragon
Jachty sú už prežitok, teraz idú do módy súkromné ponorky. Spoločnosť DeepFlight začala predávať súkromné ponorky pre zazobaných klientov. Model Dragon je určený pre dvojčlennú posádku a dá sa ovládať bez skúseností a licencií. Ponorka funguje na lítiovú batériu a na jedno nabitie si môžete užívať krásu pod vodou päť až osem hodín nepretržite.
Cena: 1 350 000 eur

Slúchadlá Orpheus
Ručne vyrábané slúchadlá z Nemecka ponúkajú vraj najčistejší zvuk, aký sa dá zo slúchadiel dostať. Model Orpheus od spoločnosti Sennheiser je dodávaný v naozaj jedinečnom balení, ktoré pripomína malé laboratórium.
Cena: 50 000 eur

Dron EHang 184
Tento dron vás prepraví, kam budete potrebovať. Čínska spoločnosť EHang vyvinula dron, ktorý dokáže letieť až rýchlosťou 100 kilometrov za hodinu a zvládne niesť jednu osobu 23 minút nepretržitého letu. Stačí iba zadať do smartfónu cieľovú destináciu a mať pripravenú mastnú sumu na túto luxusnú vychytávku.
Cena: 180 000 až 270 000 eur

Tipron robot
Kto by nechcel mať doma vlastné kino, ktoré sa dokáže samostatne pohybovať po dome? Robot Tipron od spoločnosti Cerevo vie premietať čokoľvek z YouTube, Netflixu alebo si cez neho môžete prezerať Twitter. Ovládate ho cez smartfón a viete svojho robota naučiť, kde máte obývačku, spálňu a on už potom príde za vami, keď ho budete potrebovať. Premietať vám bude obraz s uhlopriečkou 200 centimetrov.
Cena: 900 až 1 800 eur

Elektromobil Tango T600
Vďaka tomuto minivozidlu nebudú dopravné zápchy problémom. Elektromobil Tango T600 sa zmestí všade a prekľučkujete ním aj niekoľkokilometrovú kolónu. Toto vtipné autíčko na elektrický pohon dokáže ísť prekvapivo rýchlo, zvláda takmer 100 kilometrov za hodinu.
Cena: 215 000 eur

Čo z tohto by ste si nikdy nekúpili a čo je podľa vás najrozumnejšia investícia? Napíšte nám do komentárov!

Autor: Theo
Foto: Business Insider


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Bača, aká bola svadobná noc?"
"Nuž, najprv som si prdou, aby si nemyslela, že som nesmelý. Potom som jej dau po papuli, aby hneď vedela, že nebudem pod papučou. No a potom som to robiu s ovečkou, aby si nemyslela, že budem od nej závislý..."

 
Virtuálny barPearl Harbor Pearl Harbor
  • 2 cl vodky
  • 2 cl melónového likéru
  • ananásový džús
 
Hra na dnes