ATLAS.SK: Sobota, 19.8.2017
meniny má Lýdia
   

Vankúš vám zaručí najlepší spánok, má to však jeden háčik

4.5.2017 | TechMag

Vankúš, ktorý vyrieši akékoľvek problémy so spánkom. Touto vetou propaguje holandský fyzioterapeut svoj výrobok, ktorý šokuje najmä cenou. Stojí 55-tisíc eur.

Thijs van der Hilst je údajne odborníkom na riešenie problémov s krkom. Zároveň je aj výrobcom vôbec najdrahšieho vankúša na svete, v ktorom sa hodváb spája s egyptskou bavlnou zdobenou 24-karátovým zlatom, netoxickou pamäťovou penou a zipsom so štyrmi diamantmi a zafírom.

Len použité materiály by ale astronomickú cenu tohto výstrelku neobhájili. Aj samotný Hilst tvrdí, že vankúš nemá byť symbolom bohatstva, ale aj zárukou výnimočného spánku, ktorý poskytne majiteľovi.

Máte šialené sny? Poznáme príčinu

Svojim klientom, ktorý sa naňho obracali s krčnými problémami, vraj vždy radil, aby si zaobstarali kvalitný vankúš. Napokon si však uvedomil, že na trhu jednoducho neexistuje univerzálne riešenie, ktoré by vyhovovalo každému človeku, a tak sa pustil do výroby vankúšov na mieru. Argumentuje nielen individuálnou dĺžkou krku, ale tiež polohou, v ktorej ľudia spia. „Každý človek je unikátny, a preto by mal byť jedinečný aj jeho vankúš," povedal v jednom z rozhovorov.

K Hilstovej základnej výbave patrí prenosný 3D skener, ktorým sníma svojich klientov. Údaje potom pošle zamestnancom, ktorí na základe výpočtov navrhnú ten správny vankúš. Z netoxickej pamäťovej peny ho následne vyreže robotické zariadenie. Tento komplexný proces má každému zákazníkovi zabezpečiť ten najlepší možný výsledok.

Nechýba samozrejme ani luxusné, na mieru vyrobené puzdro, v ktorom si môžu klienti vankúš nosiť so sebou.

Zrejme nepatríte medzi ľudí, ktorí by si mohli podobný výstrelok dovoliť. Možno ho považujete za prejav snobstva a zbytočne veľkej sumy na bankovom účte, ale pamätajte, že honba za čo najlepším spánkom patrí k ešte pomerne normálnej aktivite boháčov. Platí, že je vždy lepšie sa na drahom vankúši vyspať, ako sa na zlatom záchode vys...

Autor: Liam
Foto: Tailormadepillow.com


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Otestujte si svoje erotické IQ
Otestovalo sa 31080 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Počúvajte, pán Kapusta" hovorí riaditeľ zamestnancovi, "nikdy by som si vás nedovolil budiť, keby to nebolo dôležité, ale ste prepustený!"

 
Virtuálny barMojito Grapefruitové Mojito Grapefruitové
  • 4 cl bieleho rumu
  • 1/8 ks grapefruitu
  • 7-10 mätových lístkov
  • 2 lyžičky trstinového cukru
  • 1/2 limetky
  • sóda
 
Hra na dnes