ATLAS.SK: Sobota, 19.8.2017
meniny má Lýdia
   

VIDEO: Nový japonský vlak je Ferrari na koľajniciach

12.5.2017 | TechMag

Hyperluxus tejto doby si môžete od prvého mája 2017 užívať na železniciach v Japonsku. Nový vlak Shiki-Shima predstavuje revolúciu v cestovaní vlakom a transformuje vlak z formy dopravy na zážitok.

Autorom návrhu vlaku je japonský dizajnér Ken Okuyama, ktorý pracoval pre taliansku spoločnosť Pininfarina, kde viedol projekty navrhovania ikonických áut Enzo Ferrari, Ferrari P4/5, Ferrari 599 a Maserati Birdcage 75th.

Pri výrobe vlaku boli používané tie najkvalitnejšie materiály a vyzdvihujú zručnosť japonských robotníkov. Shiki-Shima jazdí na elektrinu, ale má aj dva dieselové motory na trate bez elektrického vedenia. Vlak prevádzkuje spoločnosť East Japan Railway Company.

V japonskom hoteli sa o vás postará zvláštny personál, je zložený z...

Na vlaku Shiki-Shima sa dá absolvovať trasa zo severu Tokia až do Hokkaido, čo trvá 4 dni a tri noci, ale zaručene sa v tom čase nikto nudiť nebude. Avšak, každý luxus niečo stojí a tento špás vás vyjde okolo 9200 eur. Napriek tomu majú už teraz vypredané všetky jazdy až do konca marca 2018.

Vo videu nižšie si môžete pozrieť, ako to vo vlaku Shiki-Shima vyzerá.

Autor: Theo
Foto: www.jreast.co.jp


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Video k téme

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Počúvajte, pán Kapusta" hovorí riaditeľ zamestnancovi, "nikdy by som si vás nedovolil budiť, keby to nebolo dôležité, ale ste prepustený!"

 
Virtuálny barMojito Grapefruitové Mojito Grapefruitové
  • 4 cl bieleho rumu
  • 1/8 ks grapefruitu
  • 7-10 mätových lístkov
  • 2 lyžičky trstinového cukru
  • 1/2 limetky
  • sóda
 
Hra na dnes