ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Máte svoj INSTAGRAM?

4.8.2012 | TechMag

Iste vám príde tento termín známy, no mnohí z vás stále netušia o čo ide, keď sa povie instagram. Sále viac ľudí sa na Facebooku chváli jeho založením a vy viete maximálne toľko, že sa týka fotografií a je cool. Ak sa o ňom chcete dozvedieť viac, ste na správnej adrese.

Imidžová appka
Instargam je aplikácia dostupná primárne pre produkty Apple a mobilné zariadenia, pracujúce v Androide. Svojim používateľom umožňuje efektívne, rýchle a kreatívne zdieľanie fotografií s bohatou ponukou filtrov, ktoré k nim možno aplikovať. Funguje ako samostatná sociálna sieť, kde si používatelia môžu prezerať navzájom svoje fotografie, ale pracuje aj s ostatnými sociálnymi sieťami. Zaujímavé je, že pre fotografie používa pomerne netradičný štvorcový formát, na rozdiel od väčšiny služieb, ktoré ponúkajú 4:3. Prečo? Inšpiruje sa známym Polariodom, ktorého fotografie mali štvorcový formát.

Obľúbená služba si získala od októbra 2010, kedy bola spustená, milióny fanúšikov po celom svete. Tento rok sa spoločnosť s 13 zamestnancami pokúsil odkúpiť Zuckenbergov Facebook, no k dohode nakoniec nedošlo, aj keď gigant položil na stôl rovnú miliardu dolárov. Ak vás zaujímajú aj ďalšie čísla, ponúkneme vám hneď niekoľko zaujímavých údajov. Za dva mesiace existencie získal Instagram svojho miliónteho používateľa. V Apríli tohto roku sa čísla vyšplhali na 30 miliónov spokojných používateľov služby, ktorá sa stala pre milovníkov fotografií doslova modlou.

Čo ponúka?
Radi čítate komentáre a zbierate lajky na svojich fotografiách? Instagram je presne o tom. Na rozdiel od Facebooku, má však značne výrazný umelecký nádych. Málokto sem zavesí rozmazanú opileckú momentku z letného festivalu. Ľudia na Instagrame hľadajú estetiku, výnimočnosť záberov a atmosféru, preto je tým pravým miestom pre milovníkov fotografie, módy, či imidžových záležitostí. Instagram je plný fajnšmekrov, ktorí si svoje názory a chválospevy vážia o to viac.

Instagramová komunita si svoje teritórium stráži a tak sa vďaka nastaveniam k vašim fotografiám nemusí dostať nikto nežiaduci. Komentovať a zdieľať obrázky môžu len registrovaní užívatelia služby. A že to robia, môžete vidieť na ich blogoch, Twitteroch, Facebookoch a iných sociálnych službách, ktoré moderný internet ponúka.

Autor: Andrew

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Čo všetko vieš o Slovensku?
Otestovalo sa 8949 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Futbalista Interu radostne telefonuje svojmu otcovi:
- Otec, bol si na futbale?
- Nebol synak.
- To je škoda! Dal som dva prekrásne góly.
- Výborne, som na teba hrdý. A ako skončil zápas?
- 1:1, otec...

 
Virtuálny barCassis Coco Cassis Coco
  • 4 cl vodky
  • 4 cl ríbezľovej vodky (čierna ríbezľa)
  • 8 cl pomarančového džúsu
  • 1 cl kokosového sirupu
  • strapec čiernych ríbezlí
 
Hra na dnes