ATLAS.SK: Nedeľa, 20.8.2017
meniny má Anabela
   

Istrobot 2012: Spoznajte ROBOTOV naživo!

17.4.2012 | TechMag

Ak patríte k fanúšikom robotických noviniek, tento raz máme pre vás viac, ako len fotografie, či videá týchto technologických zázrakov. Unikátnych robotov si môžete pozrieť na živo v rámci každoročnej súťaže Fakulty elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave. Istrobot 2012 sa koná už 21. apríla a my si ho nenecháme ujsť!

Stretnutie géniov
Tak bude vyzerať aj tento rok tradičná súťaž o najlepšieho robota, ktorú organizuje bratislavské FEI-ka. Odborná porota, zložená z odborníkov v tejto oblasti, bude tento rok vyhodnocovať najlepších robotov v 5 kategóriách. V prvej z nich má robot Stopár za úlohu čo najrýchlejšie prejsť zadanú dráhu a zdolať všetky jej nástrahy vo forme prekážok, tunelov, či tehličiek, ktoré treba obísť.

Kategória Myš v bludisku predstaví autonómnych robotov, ktoré musia čo najrýchlejšie prejsť bludiskom do cieľa. Novinkou medzi súťažnými kategóriami je kategória V sklade kečupu, v ktorej ide o zostrojenie robota, ktorý dokáže správne usporiadať konzervy s paradajkovým pretlakom. Druhá novinka – Freescale Race Challenge, sa sústredí na samoriadiace autá, ktoré musia prejsť za čo najkratší čas určený okruh po neznámej trati.

Záverečná voľná jazda je tak prehliadkou výrobkov, ktoré nedokázali zapadnúť do predchádzajúcich kategórií, no rozhodne stoja za pozornosť. V tejto kategórii roboti predvádzajú rôzne schopnosti v rámci voľnej disciplíny tejto prehliadky. Tak, ako v predchádzajúcich kategóriách, aj tu rozhodne o víťazovi porota. Na úspešných súťažiacich čaká množstvo zaujímavých cien.

Lahôdka pre divákov
Prehliadka robotov je pre nadšencov technológií sviatkom, na ktorý sa tešia celý rok. Ak túžite aj vy na vlastné oči vidieť, čo dokáže ľudský rozum v kombinácii s technologickými vedomosťami a schopnosťami, príďte sa aj vy pozrieť na Istrobot 2012, ktorý sa koná v priestoroch fakulty Elektroniky a informatiky STU v Mlynskej doline 21. apríla od 9:00 do 18:00 hod.

Atmosféru, ale aj výhercov minulého ročníka, si môžete pozrieť v priloženej GALÉRII pod článkom.

Viac informácií o súťaži Istrobot 2012 nájdete TU.

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Ste hypochonder?
Otestovalo sa 13694 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ide Japonec do krčmy a hovorí: čin čon chang chun kofola
Krčmárka mu odpovie: 2 litre v plastovej fľaši čoho?

 
Virtuálny barBrandy Sour Brandy Sour
  • 6 cl brandy
  • 3 cl citrónovej šťavy
  • 1/2 lyžičky cukru
  • koktailová čerešňa a pomaranč na ozdobenie
 
Hra na dnes